Fotó: Pexels
Otthon csináltam egy gyorstesztet – ez elég?
A beteg csak egészségügyi szolgáltató által végzett teszttel kerül be a magyarországi járványügyi nyilvántartó rendszerbe és az EESZT-be.
Magyarországon sokan gyorsteszttel gondolják igazolni, hogy koronavírusosak vagy sem. A tesztet maguk elvégzik otthon. A kérdés az, hogy ez elég-e. A választ a a Nemzeti Népegészségügy Központ adja meg.
Röviden a lényeg: Nem.
Részletesen pedig: „A COVID-19 fertőzés igazolásához szükséges hivatalos diagnosztikus vizsgálatot – mely alapján a beteg bekerül a járványügyi nyilvántartó rendszerbe és az EESZT-be – csak egészségügyi szolgáltató végezhet. Emiatt felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy fertőzés gyanúja esetén az otthon elvégzett gyorsteszt nem tekinthető hivatalos diagnosztikus vizsgálatnak.”
Otthon elvégzett, pozitív eredményű teszt esetén javasolják annak eredményéről a háziorvossal való konzultációt. A háziorvos a COVID-19 fertőzés gyanúja esetén, előzetesen egyeztetett időpontban a háziorvosi rendelőben hivatalos gyorstesztet végezhet, illetve beutaló alapján PCR tesztet rendelhet el.
Február 15-től az oltatlan személy, fertőzésen való átesettség esetén nem kap védettségi igazolványt. Ha valaki két oltást követően lesz fertőzött, akkor a fertőzés (hivatalos teszttel végzett) igazolásától számított 6 hónapig lesz érvényes az oltási igazolványa.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.