A hamis bankókat első látásra nehéz megkülönböztetni az eredetitől
Bírósági ítélet előtt állnak a hamis pénzzel fizetők
Két soproni boltban is hamis euróval fizettek azok a tettesek, akikkel szemben a nyomozást az elmúlt időszakban zárta le a Soproni Rendőrkapitányság.
Két soproni boltban is hamis euróval fizettek azok a tettesek, akikkel szemben a nyomozást az elmúlt időszakban zárta le a Soproni Rendőrkapitányság.
– Az egyik sértett feljelentése alapján indítottuk a nyomozást 2020. május 2-án pénzhamisítás büntette miatt. Soproni élelmiszerboltban fizetett hamis húsz euróssal egymást követő két napon is két fiatalember, akik egy harmadik társuktól kapták az internetről rendelt álpénzt – mondta el az esetet kivizsgáló Henye Krisztián rendőr főtörzszászlós.
Az első vásárlásnál még nem tűnt fel az eladónak, hogy nem valódi pénzt kapott, de a második esetben már gyanút fogott. Ekkor vizsgálták meg tüzetesebben az eredeti húsz euróshoz megtévesztésig hasonló fizetőeszközt. A feljelentést követően az elkövetőket sikerült hamar beazonosítani és elfogni. Kihallgatásukat követően azonban érkezett a kapitányságra egy újabb feljelentés, és kiderült: egy másik soproni boltban is fizettek a hamis húszasokkal. Itt is csak a harmadik fizetés után vált gyanússá a használt fizetési eszköz. A két ügyet a rendőrség egyesítette.
– A boltosokat azért tudták a pénzzel megtéveszteni, mert ahogy azt a szakértői vizsgálat is kimondta: azok számára, akik nem foglalkoznak euró bankjegyekkel, nagyon nehéz megállapítani a különbséget, mivel mind színben, méretben és rajzolatban megegyeznek az eredeti papírpénzzel. Amikor kezembe vettem az összegyűrt hamis bankjegyeket, tapintásra nekem sem volt feltűnő a különbség. A legszembetűnőbb a hamis bankjegy hátlapján látható „COPY”, azaz másolat felirat, azonban ezt a pénz átadásakor könnyen el tudták rejteni – folytatta az előadó.
Az eset kapcsán a szakember arra is felhívja a figyelmet, hogy minden esetben alaposan meg kell vizsgálni a fizetéshez használt pénzt, főként, ha nem a rendszeresen használt valutával egyenlítik ki a számlát. A pénzhamisítás bűntettét nem csak a hamisító, hanem a hamis pénzt felhasználó is elköveti, s ezért akár nyolc év szabadságvesztést is kiszabható.
A Győri Járási Ügyészség a napokban már vádat is emelt a két elkövetővel szemben.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.