Gombabetegségek ellen

Az egyszertermő szamócafajtákkal már nem lehet találkozni a piacon. Mivel már a töveken nincs termés, ezért elsősorban a levélfoltosságot okozó betegségekre és a lisztharmat gomba megtelepedésére számíthatunk ebben az időszakban. Ellenük csak abban az esetben kell védekeznünk, ha igen erős fertőzés alakult ki.

Az egyszertermő szamócafajtákkal már nem lehet találkozni a piacon. Mivel már a töveken nincs termés, ezért elsősorban a levélfoltosságot okozó betegségekre és a lisztharmat gomba megtelepedésére számíthatunk ebben az időszakban. Ellenük csak abban az esetben kell védekeznünk, ha igen erős fertőzés alakult ki. Mivel a növény most gyűjti össze az energiát a következő évi termés érlelésére, ezért törődjünk inkább a megfelelő víz- és tápanyagutánpótlással.

A málnában a botritiszes betegség okozhat gondot. Ellene a szüretelés alatt is védekezhetünk egy speciális növényvédőszerrel, melynek a várakozási ideje mindössze egy nap. A szer egy a gombát károsító Trichoderma harzianum nevű baktériumtörzset tartalmaz.

A ribiszke és a köszméte (egres) nem igényel állandó védettséget a különböző kártevők és korokozók ellen. Általában csak akkor védekezzünk, ha valamilyen elváltozást észlelünk a növényen. Most leginkább a lisztharmatgomba és a különböző levélhullást előidéző gombák tehetik szükségessé a permetezést. A védekezéshez használjunk olyan készítményt, amely mindegyik betegség ellen hatásos. Az összes bogyós növénynél figyeljünk gyommentességre is.

Ha sikerült megfelelőképpen védekeznünk a tavasszal jelentkező tafrinás betegség ellen, akkor az őszibarack esetében már a növényvédelem nehezén túlvagyunk. A július folyamán, az őszibarackfán a gombás betegségek közül a monília kártételére számíthatunk. Mivel a betegség a virágon kívül a gyümölcsöt is képes megfertőzni, ezrét párás klímájú helyeken fokozottan kell figyelnünk az ellene való védekezésre. A kártevők közül a legtöbb feladatot ebben az időszakban a levéltetvek és gyümölcsmolyok adják A levéltetvek (főként a fekete őszibarack-levéltetű) közvetlen kártétele is igen súlyos tüneteket okozhat, de a vírusos betegségek terjesztésével a fa sorsát is megpecsételhetik. A különböző gyümölcsmolyok közül a barackmolyt és a keleti gyümölcsmolyt érdemes megemlíteni. A mindkét kártevő kártétele hasonlít egymásra, kártételük nyomán a hajtások elszáradnak, majd a hajtás tövénél mézgacsepp jelenik meg. (kertpont.hu)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?