Sorozatdaráló: Röhögés lelkifurdalással

Barry

A humornak van egy nem sokak által űzött, és kevesek által értett fajtája, ami olyan poénokat használ, amiket hallva ugyan nagyot röhögünk, de egy kicsivel később már el is szégyelljük magunkat emiatt. A Barry mestere az ilyen vicceknek.

A bérgyilkosoknak már régóta helye van a vígjátékokban, de főszereplőként csak ritkán merik használni őket. Ennek van egy elég érthető oka: a hivatásuk lehet, hogy izgalmas, ám első blikkre biztos, hogy nem vicces. Ha mégis megtörténik a dolog (pl. Bérgyilkos a szomszédom), akkor emberünk embertelenségét rendszerint azzal próbálják eladhatóvá tenni, hogy úgy mutatják be, mint aki kizárólag rosszfiúkat, például maffiózókat gyilkol. Az HBO új sorozatának címszereplője, Barry az egyik jelenetben a saját barátját lövi fejbe közvetlen közelről, aki nem bűnöző, csupán egy szerető családapa. Az alkotók nem próbálják elsunnyogni a tett kegyetlenségét, és eszükbe sem jut csillapítani a nézők sokkját, akik pár perce még teli szájjal röhögtek a főhős bénaságain és antiszociális tulajdonságain, most pedig ott állnak leforrázva, hiszen a kedvencük valami olyasmit tett, ami gyakorlatilag megbocsáthatatlan. 

A mifelénk kevésbé ismert, de az Egyesült Államokban a Saturday Night Live műsor miatt igencsak népszerű komikus, Bill Hader show-ja kifejezetten merész darab, mert úgy kell szimpátiát keltenie a nézőkben, hogy közben a főhőse egy brutális gyilkos, és a sorozatnak ezt eszébe sincs finomítani. Barry azonban nem élvezi a gyilkolást, egyszerűen nem érez közben semmit. Sőt, őszintén szólva, kicsit már unja is. Amikor az egyik új célpontja után kutatva egy színitanodában találja magát, megvilágosodik. Rájön, hogy ki akar szállni, és új életet szeretne: immár színészként. A sorozat humora leginkább Barry bérgyilkos munkája és a színészi szakma közti kontrasztra épít, valamint arra, hogy a fickó a gyilkolást leszámítva az élet minden más területén analfabéta. Nem megy neki sem a csajozás, sem a barátkozás, és úgy általában gondja van az emberi kapcsolatokkal, és ez még akkor is igaz, ha láthatóan vágyik ezekre. A történet hátterét Hollywood adja, és fontos szerep jut a színitanoda diákjainak is, és általuk a sorozat pompás humorral mutatja be az álomgyár kevésbé mutatós oldalát csupa olyan színészpalántával, aki csak a nagy áttörésre vár, közben pedig pocsék, rosszul fizető munkákkal próbálja kibekkelni azt az időszakot, amíg nem kap egy valamirevaló szerepet. Hader a maga Buster Keatonre emlékeztető faarcával tökéletes a főszerepben, de szerencsére nem egyedül kell a hátán vinnie a sorozatot. A széria nagy felfedezettje a törekvő színésznő szerepében lenyűgöző Sarah Goldberg, de a színészoktatót alakító Henry Winklernek is jó néhány komikus pillanatot köszönhetünk. A vicces orosz maffiózók is sokat dobnak a Barryn, amiből a nyolc félórás rész úgy elszáll, mintha csak megnéznénk egy másfél órás filmet. Bőven van még ebben három/négy további évad.

Tóth Csaba

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?