Szolárium: igen vagy nem?

Sokan vannak – és egyre többen –, akik nem szívesen heverésznek órák hosszat a napon, inkább rendszeresen eljárnak a szoláriumba. Legfőbb érvük, hogy higiénikus, és rövidebb ideig tart. Néhány szabályt azonban feltétlenül be kell tartani. Az alábbiakban a leggyakrabban feltett kérdéseket és válaszokat foglaltuk össze.

Sokan vannak – és egyre többen –, akik nem szívesen heverésznek órák hosszat a napon, inkább rendszeresen eljárnak a szoláriumba. Legfőbb érvük, hogy higiénikus, és rövidebb ideig tart. Néhány szabályt azonban feltétlenül be kell tartani. Az alábbiakban a leggyakrabban feltett kérdéseket és válaszokat foglaltuk össze.

Szükséges-e szemvédő?

Nagy harcot szoktam vívni – általában a fiatalokkal –, amikor nyomatékosan felhívom a figyelmüket a szemvédő használatára. Főleg az érzékeny szeműeknek vagy a szembetegségekre hajlamosaknak kell feltétlenül viselniük a szemvédőt, ha szoláriumba mennek.

Szoláriumterv

Minden bőrtípusnál megszabható egy bizonyos időtartam. Mindenkinek azt ajánlom, hogy kezdetben rövid időt szánjanak a barnulásra (az első alkalommal bőven elegendő 4-5 perc), s csak azután növeljék az időtartamot (10-12-15 percre), de a turbószoláriumnál sose emeljék ennél többre. Később már elegendő az egyszeri 10-12 perces heti adag.

Ha kopik a barnaság...

Hosszabb szünet után számolni kell azzal, hogy mindent elölről kell majd kezdeni, és nem szabad hoszszabb időre befeküdni a szoláriumba, csak 4-5 percre. Ez azt jelenti, hogy a „visszatéréskor” a bőrtípusnak megfelelő ideig szabad csak barnulni. A későbbiekben – a 48 órás időközöket betartva – fokozatosan növelhető a szoláriumban töltött idő.

Szabad-e kontaktlencsével?

Ha lehunyjuk a szemünket, illetve megfelelően használjuk a szemvédőt, az UV-sugárzás sem a szemen, sem a lencsén nem hatol át. A gépek által előidézett forróság viszont okozhat szemszárazságot, s ilyenkor kényelmetlenné válhat a kontaktlencse viselése.

Szolárium áldott állapotban?

A terhes nőknek árthat a szoláriumozás és napozás során fellépő forróság, de többnyire nem is érzik magukat jól a szoláriumban. Ezért ajánlatos az orvos véleményét kikérni, mielőtt napozni vagy szoláriumozni akarna a kismama.

Bármilyen gyorsan akarunk is lebarnulni, a napfürdőzést úgy oszszuk be, hogy ugyanazon a napon ne érjék bőrünket a napsugarak és a szolárium UV-sugarai. A természetes és a mesterséges úton történő barnulásnak egyaránt feltétele, hogy fokozatosan tegyük, és mértéktartóak legyünk.

A szerző kozmetikus

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?