A nők is horkolnak
Bármennyire is fáj ez nekik, a nők is ugyanúgy és ugyanannyit horkolnak alvás közben, mint férfi társaik. Az uppsalai egyetem tudósai csaknem hétezer 20 év feletti nőt vizsgáltak meg, és majdnem nyolc százalékuknál kimutatták a horkolást.
NŐKRŐL NŐKNEK
Bármennyire is fáj ez nekik, a nők is ugyanúgy és ugyanannyit horkolnak alvás közben, mint férfi társaik. Az uppsalai egyetem tudósai csaknem hétezer 20 év feletti nőt vizsgáltak meg, és majdnem nyolc százalékuknál kimutatták a horkolást. Leginkább negatív hatása a túlsúlynak volt, de befolyásolta a horkolást az alkoholfogyasztás, az átlagosnál szélesebb nyakkörméret és a napi tíz cigaretta elszívása is. Bizonyították, hogy az alvás közbeni légzéskimaradás (apnoe) is szorosan összefügg a horkolással. A tudósok most azt szeretnék kideríteni, vajon a nők is egyre hangosabbak-e alvás közben a kor előrehaladtával és testsúlygyarapodás esetén.
Henna – csodaszer a hajra
Hajunk színét természetes módszerekkel is élénkíthetjük és – enyhébb mértékben – változtathatjuk. A hennát – Lawsonia inermis – ősidők óta használják erre. Korunkban azért népszerű, mert – a vegyi hatóanyagokkal ellentétben – nem roncsolja a hajat. A növény Egyiptomból származik, de Indiában, Pakisztánban, Szudánban, Észak-Afrikában és a Közel-Keleten is termesztik. Évente kétszer aratják, ugyanis a két aratásból származó por eltérő célokra használható fel. A nyári aratásból származó kivonat nem színez, ellenben selymes fényt ad a hajnak, és megerősíti a hajszálakat. Ezt teszik bele a hajregeneráló hennasamponokba és -balzsamokba. Az őszi aratásból kapott port alkalmazzák a haj színezésére. Ezt a hennát különféle természetes anyagokkal keverik, hogy a kívánt árnyalatot elérjék. A hennát nem tehetjük akármikor és akárhogyan a hajra! Vegyi hajfestékek alkalmazása után legalább 5-6 hajmosást meg kell várnunk, mielőtt alkalmazzuk, különben töredezett lesz a hajunk!
„Válasz” a potencianövelő szerre
Hasonlóan a kék tablettához, egy szívbetegségek miatt vizsgált gyógyszerről, a Candoxatrilról kiderült, hogy segíthet bizonyos szexuális működési zavarokon. Csakhogy e szert ezúttal kizárólag a nők számára tesztelik. A kutatók becslése szerint a hölgyek mintegy 40 százaléka szenved csökkent libidótól vagy közösülés alatti fájdalomtól. Ezt elsősorban a vagina nem megfelelő vérellátása okozza. A Candoxatril viszont egy enzim blokkolásával közvetett úton fokozza a hüvely vérellátását. Amerikai kutatók megváltoztatták a gyógyszer molekuláris szerkezetét, hogy alkalmasabb legyen az újfajta felhasználásra. Állatkísérletekben a hatás gyors volt, és viszonylag rövid ideig tartott.
A kegyes hazugságokról
Az Associated Press-Ipsos felmérése szerint a megkérdezettek 65 százaléka mondta, hogy néha helyes hazudni, hogy ezzel ne sértsünk meg valakit, ugyanakkor 52 százalék azt állította, hogy a hazugság sohasem igazolható. Ha az ember nem akarja, hogy a gyerek túl sok süteményt egyen, azt mondja, hogy elfogyott. Ha a képernyő elől akarja finoman eltéríteni, közli vele, hogy ma már nincs több rajzfilm a tv-ben. Ez mind-mind hazugság, csakhogy nem szívesen nevezzük annak. Valószínűleg a nagy német filozófus, Kant is ahhoz az 52 százalékhoz tartozna, akik szerint soha, semmilyen körülmények között nem helyes a hazugság, még akkor sem, ha ezzel valakinek az életét lehet megmenteni. Mások szerint a kegyes hazugság nem bűn, ellenkezőleg, sokszor éppen megvédünk vele valakit valami bajtól. (FlasNews)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.