Nagy-Britanniában 1996 óta megkétszereződött a kutyaharapással kórházba szállítottak száma, több mint egyötödük 9 év alatti gyermek volt. Rachel Besser gyermekgyógyász szerint nem szabad egyedül hagyni a kisgyereket a kutyával.
Ne hagyjuk egyedül a kutyával
Nagy-Britanniában 1996 óta megkétszereződött a kutyaharapással kórházba szállítottak száma, több mint egyötödük 9 év alatti gyermek volt. Rachel Besser gyermekgyógyász szerint nem szabad egyedül hagyni a kisgyereket a kutyával. A szakember ajánlása szerint nemcsak a kicsiket kell megtanítani, hogyan közelítsen az ebekhez, de a kutyatulajdonosoknak is kötelezővé kellene tenni egy tanfolyam elvégzését is. – A legtöbb baleset akkor történik, ha a gyerek felügyelet nélkül marad a kutyával – mondja dr. Besser. – Nem szabad az állatot hibáztatni, ehelyett azt kell megnézni, ki van, illetve ki nincs a póráz másik végén.
Hasonlóan vélekednek más szakértők is. Meg kell tanítani a kisgyereket arra, hogy óvatosan közeledjék a kutyákhoz, kerülje a szemkontaktust, és ne ingerelje az állatot. Nagyon fontos, hogy ismeretlen ebhez ne menjen közel a csöppség, és különösen vigyázzon az evő, alvó vagy kicsinyeit gondozó kutyával.
Mindezek a tanácsok igen egyszerűen és ésszerűen hangzanak, de meglepő, hogy a legtöbb kutyatulajdonos vagy szülő sincs tisztában velük. Okos viselkedéssel elérhető az is, hogy ne keltsünk rettegést a kisgyermekben minden kutyával szemben. (BBC News)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2009. 01.18.
Hétfőn Egészségünkre az Új Szóban!
2009. 01.04.
Hétfőtől új köntösben, 16 oldalon az Egészségünkre!
2008. 12.27.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.