Máté Gábor Szlovákiába jön: a destruktív stressz alapja egy, a gyermekkorban kialakuló érzés

kép

A világhírű orvos, Máté Gábor meggyőződése, hogy a destruktív stressz alapjai már gyermekkorban kialakulnak. És egy bizonyos érzés tehet róla.

Máté Gábor, a magyar gyökerekkel rendelkező neves kanadai orvos és terapeuta, ismert bestseller szerző és a trauma, a stressz és a gyermekfejlődés szakértője első alkalommal látogat el Pozsonyba.
A Normalitás mítosza: Trauma, betegség és gyógyulás egy toxikus kultúrában című konferencia keretén belül gazdag pályafutásának legfontosabb tanulságait fogja megosztani. A konferenciát szeptember 14-én tartják az A4 stúdió Film, TV stúdió és rendezvényházban. Dr. Máté arról beszél majd, hogy milyen szerepet játszanak a trauma és az érzelmi veszteségek a függőségek kialakulásában, illetve szót ejt majd a normalitás mítoszáról, valamint arról, hogy milyen kapcsolat áll fenn a személyes szenvedés és a mai kor nyomása között.

A stressz legnagyobb forrása a gyermekkorban keletkezik
Máté Gábor egyik romániai előadása során beszélt arról, hogy a legnagyobb stressz forrása egy olyan érzés, amely gyermekkorban keletkezik. Ez annak a keserű érzése, hogy "nem vagyok elég jó" vagy "minden az én hibám". Az ilyen érzelmekről a szülők közötti konfliktusok tehetnek, valamint az alkohol és a függőség jelenléte a családban, csakúgy, mint a gyermekhez való helytelen szülői hozzáállás.

Bármi történik a családban, a gyermek azt érzékeli, hogy mindez miatta történik. Hogy nem tett meg valamit, amit meg kellett volna tennie, és most elindul a lavina. Az ilyen ember egész élete ezután arra irányul, hogy bizonyítson. Hogy bebizonyítsa, hogy a létezésének van értelme. De belül boldogtalan, fáradt, elveszett, és egy nap megbetegszik. Attól a pillanattól kezdve két utat választhat.

Vagy felismeri, megérti és megoldja a traumát, vagy a lelke a testével együtt NEM-et mond, és hirtelen lehet, hogy már késő lesz bármit is tenni, enyhíteni a fizikai és lelki fájdalmat.

Máté Gábor az együttérzést választja terápiaként
Máté Gábor Pozsonyban egy 3 órás gyakorlati workshopon mutatja be az "Együttérző vizsgálat" nevű terápiás megközelítését, amely segít feltárni a tudat rejtett szintjeit, a mentális klímát, az elfojtott érzelmeket és testi állapotokat. A résztvevők megtanulhatják azonosítani és kezelni az életüket befolyásoló belső negatív hiedelmeket.
Dr. Máté öt bestseller szerzője, amelyek az egészség és a betegség mélyreható elemzéséről szólnak. Kutatásai középpontjában a gyermekkor és a trauma hatása áll az egyén életére, valamint a trauma, a stressz, a függőségek és a depresszió közötti kapcsolat dinamikája. Legutóbbi könyve, "A normalitás mítosza: Trauma, betegség és gyógyulás egy mérgező kultúrában" című nemzetközi bestseller kiterjedt szakmai tapasztalatára és többéves klinikai gyakorlatára támaszkodik.

A 2021-es "A trauma bölcsessége" című dokumentumfilm, amelyben Dr. Máté világosan és érzékenyen magyarázza el a traumával kapcsolatos ismereteit, világszerte nagy sikert aratott. A filmben nemcsak az egyéni következményekről, hanem a társadalomra és a kultúrára gyakorolt hatásokról is beszél, és amellett érvel, hogy a civilizáció számos baja valójában normális válaszreakció egy abnormális, mérgező, teljesítményre és anyagi értékekre összpontosító kultúrára.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?