Ahogy emelkedik a nappali hőmérséklet, ezzel párhuzamosan nő szervezetünk folyadékigénye. Sok kellemetlenséget, sőt betegséget okozhat az, ha elhanyagoljuk az ivást. Ki ne szeretne életerős, betegségeknek ellenálló lenni? De ki ismeri a testi és szellemi jólét receptjét?
Gyógynövények az ásványvízben
Mire jó a két gyógynövény?
Hogy csak a legfontosabbakat említsük: citromfű megnyugtatja a központi idegrendszert, elűzi a stresszt, a depressziót, az álmatlanságot, kihajtja a baktériumokat és vírusokat, oldja a görcsöket, enyhíti a hányingert, a fej- és fogfájást, az emésztőrendszeri panaszokat, a puffadást. Csillapítja a szívdobogást, szabályozza a szívritmust és a vérnyomást. Serkenti az emésztést és növeli az étvágyat, csökkenti a koleszterinszintet.
A kakukkfű erős antibakteriális hatású, enyhíti a köhögést, fertőtleníti a húgyutakat, segít gyomorpanaszok és bélproblémák, vérszegénység, fájdalmas menstruáció, hasgörcsök, izomfeszültség esetén, enyhíti a hasmenést, a szájszagot, de a bőrbetegségek és gombás fertőzések ellen is jó, nyugtató.
E két gyógynövény együtt kiváló erősítő. Nemrég került a szlovákiai piacra a Rajec márka két új tagja, amely ennek a két gyógynövénynek a kivonatát tartalmazza.
Tudni kell, hogy a palackozott vizeknek meg kell felelniük a törvényben megszabott követelményeknek, ami azt jelenti, hogy minden szempontból ártalmatlannak kell lenniük.
A palackozott víz fajtái
Újszülötteknek szánt: védett forrásból származó jó minőség víz a legkisebbek számára. Egy liter víz legfeljebb 500 mg ásványi anyagot tartalmazhat. A másik kritérium a nitráttartalom, amely literenként legfeljebb 15 mg lehet. Mivel tilos bármilyen összetétel-módosítás, ez az egyedüli palackozott víz, amelyben garantált az eredeti természetes összetétel.
Forrásvíz: a gyermekek és felnőttek számára alkalmas, védett forrásból származó jó minőségű víz. Az ásványi anyagok mennyisége egy literben 1000 mg lehet, vagyis annyi, mint az ivóvízben. Csak meghatározott módszerekkel kezelhető.
Természetes ásványvíz: természetes vagy védett vízforrásból nyert víz. Ásványianyag-tartalma attól függ, hogy korlátlan folyadékpótlásra vagy csak alkalmi ivásra ajánlják.
Az ásványvizek fajtái
Nagyon gyengén mineralizált: az ásványi anyagok mennyisége 50 mg/l
Gyengén mineralizált: 500 mg/l
Közepesen mineralizált: 1500 mg/l
Erősen mineralizált: 5000 mg/l
Nagyon erősen mineralizált: több mint 5 000 mg/l
Korlátlanul csak az újszülötteknek szánt vizet, a forrásvizet és a gyengén mineralizált vizeket lehet inni. (ki)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.