Csehországban már elterjedt, nálunk még csak ismerkedünk vele, s meg-megállunk, ha ún. relaxmestert, ismertebb nevén pszichowalkmant látunk. Pedig sokat segíthetne terhelt idegrendszerünknek, javíthatná hangulatunkat, hiszen rohanó életünkben még az is ingerült néha, akinek úgymond kötélből vannak az idegei.
Feszültségoldó és hangulatjavító
Mit mondana annak, aki életében semmit sem hallott erről a „csodaszerről”?
Először is azt, hogy ez nem csodaszer, hanem olyan készülék, amelyhez relaxációs szemüveg, nyakba akasztható, hordozható elektronikus egység és fejhallgató tartozik, továbbá egy hangátjátszó kábel, két ceruzaelem és egy ellazító hangkazetta…
Hogyan lesz ebből ellazulás?
A relaxációs szemüvegben lámpák kigyúlása-kihunyása, a fejhallgatóban pedig – amikor nincs hangátjátszás – egy búgó hang megszólalása-elhalkulása automatikusan követi légzésünk ritmusát, és ez szolgálja az ellazulást.
Kérem, részletezze alkalmazásának lehetőségeit!
A készüléket elsősorban azok dicsérik, akik alvászavarral küszködnek, legyengült a szervezetük, depresszióban, fáradtságban, könnyű agyi diszfunkcióban szenvednek, akik apatikusak, vagy baleset után próbálnak felépülni, migrénre, fájdalomra, stresszre, szorongásra, magas vérnyomásra, immungyengeségre panaszkodnak. A készülék csökkenti a stresszt, a fáradtságot, az idegességet, javítja az összpontosítást, a tanulást, az emlékezetet.
Az ellazulásnak több formája lehet. Ebben az esetben miben nyilvánul meg?
Képes enyhíteni a stresszt, pihentet, belső nyugalmat és egyensúlyt áraszt, javítja a szexuális étvágyat, az alváshoz hasonlóan regenerálja a szervezetet, gyógyítja a pszichoszomatikus betegségeket, megszünteti a fejfájást, csökkenti a vérnyomást, ellazítja az izmokat, megszünteti az izomfájdalmat.
A tanuláshoz mennyi van köze?
Az agyat olyan állapotba hozza, amelyben sokkal jobban és gyorsabban veszi fel, értékeli és raktározza az információkat. A tanuló programok meggyorsítják a tanulást, a lámpaláz leküzdésére is alkalmasak. Bebizonyosodott, hogy javítja az emlékezetet, a tartós összpontosítást.
Hogyan működik?
Az ember kiválasztja a megfelelő programot, felhelyezi a fülhallgatót és a szemüveget, lehunyja a szemét, és bekapcsolja a készüléket. Egy pszichowalkman több programot tartalmaz, s minden programnak más hatása van. A programokat pszichológusok, orvosok dolgozták ki. (ki)
Mikor született a pszichowalkman?
Az antropológusok felfedezték, hogy a csimpánzok több kilométert gyalogoltak azért, hogy lássák a nap sugarainak megcsillanó fényét a vízen, vagy hogy hallják a vízesés hangját. Megállapították, hogy a hang- és fényingerek hatására az emlősök szervezetében pszichoszomatikus egyensúly alakul ki. Az ember ezt tízezer évvel ezelőtt kezdte alkalmazni, amikor dobolt vagy különféle rituálékat tartott. Ki ne ismerné a vonat nyugtató zakatolását vagy a lángok nyugtató lobogását. Az első pszichowalkmant a múlt század ’60-as éveiben fejlesztették ki orvosi célokra. A ’80-as évektől kezdve az űrhajósok felkészítéséhez használtak. Kifejlesztésében több Nobel-díjas is részt vett, s 1955-ben és 1956-ban a készülékért Nobel-díjat kaptak. Forradalmi változás 1986-ban történt, amikor az amerikai vállalat elkészítette az első nagy sorozatot.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.