Ön a sikeresen működő nagymegyeri Termálpark igazgatója. Hogyan került erre a posztra?
2003. november 10-étől önkormányzati képviselőként a társaság ügyvezetője voltam.
A legnagyobb elégtétel a vendég elégedettsége
2003. november 10-étől önkormányzati képviselőként a társaság ügyvezetője voltam. 2004 elején az ügyvezető igazgató lemondott, és a polgármester felkért, hogy mivel belelátok a problematikába, vállaljam el a fizetett ügyvezetői funkciót. Rövid gondolkodás után elfogadtam az ajánlatot.
Miért fogadta el éppen egy egyszerű, nem túl jól működő fürdő igazgatói székét? Kihívást jelentett önnek?
Nagy kihívás volt, mert szerettük volna bebizonyítani, hogy a fürdő, sőt az egész kft. jól is működhet, s idővel ez sikerült is. 2005-ben a leglátogatottabb turistalátványosság voltunk Szlovákiában, 2006-ban pedig Szlovákia legjobb fürdőjeként értékelték a Termálparkot.
Milyen állapotban vette át a fürdőt?
Röviden: lepusztult állapotban. Külön működött a fedett uszoda, a félig fedettet és a nyitott, nyári medencét pedig bérbe adtuk. 2004. január 1-jén a Termál Társaság használatba vette az egész területet, és megkezdtük a felújítást. 2004-ben 40 milliót fektettünk be (a félig fedett uszoda rekonstrukciója, új szociális berendezések, étkezdék és büfék építése), 2005-ben kb. 5,5 milliót fordítottunk a külső térségek, gyermekjátszóterek átépítésére és az új technológiákra. 2006-ban a külső rekreációs medence felújítása 26 milliót emésztett fel. ĺgy alakult ki a jelenlegi állapot.
Milyen áldozatokat kellett hoznia a fürdőért, és mit adott önnek ez a munka?
A termálpark fejlesztést igényelt, és igényel most is, ehhez kellett igazodnunk munkatársaimmal együtt. Mivel egész évben fogadjuk a vendégeket, sokszor a szabadidőmet áldoztam fel, a családommal foglalkoztam kevesebbet, de nem sajnálom, mert az eredmény örömmel tölt el, erőt és energiát ad a további munkához. A legnagyobb elégtétel számomra az elégedett vendég.
Milyen hatással van a fürdő Nagymegyerre?
Nagymegyer szempontjából a termálfürdő nagy jelentőséggel bír, hiszen a látogatók gazdagítják a város életét, és nem utolsó sorban az itt lakók lehetőséget kapnak, hogy szállást, ellátást kínáljanak, s ezzel keresethez, mellékeshez jussanak. Ez a hatás bizony nagyon kedvező, hiszen a környéken nagy a munkanélküliség.
Nagymegyer lakosságának milyen haszna van a fürdőből? Mi a véleménye a fürdőben történt változtatásokról?
Lakosaink egész évben, bérlet formájában kedvezményes belépőt kapnak. Ez évi 1200-tól (nyugdíjasok) 1500 koronát jelent. A többi látogató 3500 koronás éves bérletet válthat. Sőt, a lakosság az év folyamán többször ingyen, személyazonossági igazolvánnyal léphet a fürdő területére. Ily módon népszerűsítjük a fürdőt, és így figyelemmel kísérhetik a fejlődést és a fellendülést.
Nagymegyer polgármesteri székére pályázik. Miért döntött így?
Azért döntöttem a jelöltség mellett, mert a várost is szeretném hasonló módon fellendíteni, mint ahogy a fürdőt sikerült. Csaknem két évig voltam alpolgármester, s ezalatt megismertem a város problémáit, tehát tudom, „hol szorít a cipő”. A foglalkoztatottság növelésével, ipari park létesítésével, a fürdő - amely a város tulajdonát képezi - további fejlesztésével, Izsap városrész intenzív, elsősorban a kanalizáció kiépítésével, az utcák és járdák, a Komáromi utca felújításával, vagy a termálvíz fűtésre való felhasználásával, illetve a kis családok lakásául szolgáló kislakások építtetésével, az individuális építkezések lehetővé tételével kapcsolatos gondokra szeretnék megoldást találni. Számomra a polgármesteri poszt egy újabb kihívás, hogy bizonyíthassak a városban úgy, ahogy a termálfürdőben sikerült. Menedzseri tapasztalataim, képességeim, ismereteim lehetővé teszik ezt. (mik)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.