Szlovákiában tavaly 62 040 közlekedési baleset történt, amelyek során 579 ember vesztette életét; 2032-en súlyosan, 8660-an pedig könnyebben megsebesültek. A keletkezett anyagi kár meghaladta a 4 milliárd 232 millió koronát.
Tavaly csaknem 3000 balesetet okozott az alkohol!
Miért térünk vissza most, több mint fél év után ezekhez a számokhoz? Azért, mert riasztóak. Még akkor is, ha a balesetek számának növekedése nagyrészt a bővülő gépjármű-állományra és az egyre sűrűsödő forgalomra vezethető vissza, amivel hazánkban sem az úthálózat, sem a közlekedés infrastruktúrája nem tud lépést tartani. Van azonban egy eset, ahol nem hivatkozhatunk sem a sűrű forgalomra, sem az infrastruktúrára; ez pedig nem más, mint amikor gyalogosként, kerékpárosként vagy gépjárművezetőként ittasan közlekedünk. Ha valaki így ül gépkocsiba – mert elsősorban természetesen a gépkocsivezetőkről van szó –, egyrészt szándékosan követi el a legsúlyosabb közlekedési szabálysértést, másrészt tudatosan teszi kockára nemcsak a saját, hanem mások testi épségét is. Hogy ez mennyire igaz, arról éppen a száraz statisztikai adatok beszélnek a legékesszólóbban. Döbbenetes, hogy egy akkora országban, mint Szlovákia, tavaly NAPONTA átlagosan 8 közlekedési balesetet okozott az alkohol!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.