FELDOLGOZÁS
Még emlékezhetünk azokra az időkre, amikor az autók fogyasztását 60, 90 és 120 (esetleg 130) km/órás állandó sebesség mellett adták meg. Miután bebizonyosodott, hogy ezeknek az értékeknek vajmi kevés közük van a valósághoz, a gyártók pontosabb mérési módszerek megállapítását kezdték szorgalmazni.
Hogyan számítják ki az autók fogyasztását?
Még emlékezhetünk azokra az időkre, amikor az autók fogyasztását 60, 90 és 120 (esetleg 130) km/órás állandó sebesség mellett adták meg. Miután bebizonyosodott, hogy ezeknek az értékeknek vajmi kevés közük van a valósághoz, a gyártók pontosabb mérési módszerek megállapítását kezdték szorgalmazni. Ennek 1996-ra lett meg az eredménye, amikor – EU-s szabványként – bevezették a ma is használatos városi/országúti/kombinált fogyasztási adatokat. Magukat a méréseket pedig olyan gépkocsikkal végzik, amelyek
– legkevesebb 3000, legtöbb 15 000 kilométert futottak;
– motorjuk hőmérséklete indítás előtt 20-30 C-fok;
– terhelésük a vezető testsúlyával együtt 175 kg.
A városi/országúti mérési ciklus aránya 36,8/63,2 százalék. A városi fogyasztás szimulációja során az autót négyszer egymás után gyorsítják fel álló helyzetből 15, 32 és 50 km/órás sebességre. Az egy mérési ciklusra szánt idő 195 másodperc, a teljes mérés tehát 780 másodpercig (13 percig) tart. A kocsi legnagyobb sebessége 50, átlagsebessége 19 km/óra, a megtett út teljes hossza 4 km. Az országúti ciklus szimulációja során a kocsi 400 másodpercig halad 0–120 km/órás sebességgel, 7 km hosszú egyenes és sík útszakaszon. A kombinált fogyasztás kiszámításához e két mérés eredményeit összegzik. (s)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.