Tegnap zárult a 17. Pozsonyi Autószalon, amelyen 12 országból 232 kiállító vett részt, és amelyen 42 autómárka kínálatából csemegézhettek a látogatók.
Európai premier adta meg az autószalon rangját
Ha a Nissan Tiidával kezdjük, távolról sem csupán európai premierje okán tesszük. Az elsősorban Közép- és Kelet-Európa, valamint a balkáni államok számára készült autót pontosan az ottani igényeknek megfelelően tervezték. A kétféle karosszéria, három motor és három szereltségi szint összesen 18 választási lehetőséget nyújt majd a vásárlóknak. Másodikként a hazai eladási statisztikákat magasan vezető Škoda Fabia új nemzedékét kell említenünk. Az autó minden irányban megnőtt, csomagtere 260-ról 300 literesre bővült, és 7 motorral kapható, 314 900 és 579 900 korona közötti áron. Láthattuk a megújult Fiat Bravót, amelynek forgalmazása – az első hullámban két dízel- és egy benzinmotorral – nem sokkal az autószalon után, tehát gyakorlatilag a napokban kezdődik. Az ugyancsak alsó középkategóriás Toyota Auris viszont már kapható, mégpedig három- és ötajtós kivitelben; ára 489 900 koronáról indul. Az egzotikumok közül a Bentley legújabb, Continental GTC Cabriolet nevű modellje érdemel említést, 552 lóerős motorjával és 312 km/órás végsebességével. A 4,2 literes, 420 lóerős motorral felszerelt Audi R8 is a kiállítás legattraktívabb darabjai közé tartozott, a cseh gyártmányú Kaipan roadsterek pedig attól voltak egyediek, hogy szétszerelt darabokban lehet őket megvásárolni, majd otthon összerakni. A „legókészletek” árai 143 ezer koronánál kezdődnek, és tartalmazzák a kocsi számára egyedül jóváhagyott 150 lóerős, 1,8-as Škoda-Audi turbómotort is. Aztán ott volt még az új Mercedes C-osztály, a csodaszép Alfa Spider, a „rövid” Citroen C4 Picasso, a BMW legerősebb autójának (M6) nyitott változata, a veteránok közül pedig messze kiemelkedett a gyönyörű aranyszínben felújított 1930-as Cadillac Fleetwood. A többi százegynéhány modelltől pedig csak elnézést tudunk kérni, hogy helyszűke okán nem fértek be…
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.