Nehéz év, bővülő portfólió

kombajn

Bár még nincsenek végleges statisztikai adatok, annyi már bizonyos, hogy a koronavírus nagyon negatívan befolyásolta a gépek eladását. A gazdák óvatosak a beruházásokat illetően, Lampert Zoltán szerint viszont épp a gazdák „spórolási” igyekezete vállhat a Komagrartechnik előnyére.

A marcelházai Komagrartechnik vállalat idén ünnepli fennállásának 20. évfordulóját. Az már bizonyos, hogy a gépeladást tekintve nem ez lesz a legsikeresebb évük, viszont hasonló cipőben jár a többi gépkereskedő vállalat is. Ez azonban nem keseríti el a marcelházi cég tulajdonosát. „Idén nagyon sok gazda elodázza a beruházásokat, óvatosak, nem tudják mit hoz a jövő. Viszont ez az előnyünkre is vállhat, hiszen ha a gazda óvatos, és spórolni szeretne, akkor lehet, hogy nem az olyan gépeket fogja választani, ahol a márkanévért óriási összeget kell fizetni, hanem az ésszerű és költségkímélő megoldásokat fogja keresni. Cégünk olyan mezőgazdasági gépeket forgalmaz, amelyek a munkavégzés minőségében megállják a helyüket a nagy márkák közt, viszont kímélik a pénztálcát” – mondja Lampert Zoltán.

Bizonytalan időben is biztos aratás

A Komagrartechnik tavaly és tavaly előtt is remekelt a Rostselmash kombájnok eladásával, az új márkával sikerült besorakoznia a „nagyok” közé az első három helyre. Még úgy is, hogy egy teljesen új névvel törtek be a piacra. Idén már a legnagyobb mezőgazdasági vállalatoknál is arattak a gépeik. Az előző évek eladási eredményeit biztosan nem sikerül elérni, de bíznak benne, hogy az idei számokkal még az élmezőnyben maradnak. „A bizonytalan időkben is le kell aratni a terményt, és nem mindegy, hogy ezt mennyire tudjuk költséghatékonyan megoldani. Ha a krízishez még hozzájárulnak az alacsonyabb felvásárlási árak is, elgondolkodtató, hogy egy márkanévért fizetek nagy összeget, vagy egy olyan gépért, ami ugyanarra képes, amire az ismert márkák, tisztán, gyorsan, veszteség nélkül, alacsony fogyasztás mellett dolgozik, ráadásul lényegesen kevesebb összegért jutok hozzá, és az így megtakarított összeget vissza tudom forgatni a cégbe” – magyarázza a gépforgalmazó vállalat tulajdonosa.

A jó finanszírozás is fontos

A vállalat segít megtalálni a legjobb finanszírozási módot is a vásárlónak. „Olyan pénzügyi intézménnyel igyekszünk együtt dolgozni, akik nem csak a számok és a papírforma alapján döntenek a gépek finanszírozásáról, hanem meglátják a számok mögött a mezőgazdasági vállalkozót, mint embert” – mondja az ügyvezető.

Az eladással nem szűnik meg az ügyfélről való gondoskodás, az eladott gépeket szervizelni is kell. Mert hiába a jó vétel, ha például az aratás közben meghibásodás történik. Ha a szerviz nem tud rugalmasan reagálni, a gazda végleg bizalmatlanná válhat.

 

Bővült a portfólió

A kombájnokat illetően idén nagyobb és kisebb méretűeket is eladott a vállalat. Akad újdonság is a portfóliójukban, idén februártól már a Cynkomet pótkocsik, és az Agromaš gépek forgalmazói is, amelyekből szintén gazdára lelt néhány. Szinte nincs a mezőgazdasági szektornak olyan ágazata, amelyben ne tudnának a gazdák segítségére lenni, legyen szó kombájnról, traktorról, pótkocsiról, talajmegmunkáló gépről, zöldség- és gyümölcstermesztésben, valamint a szőlészetben használatos gépekről, trágyaszórókról, takarmánynövények begyűjtéséről, növényvédelemről, vagy akár zöldség- és gyümölcsosztályozó gépekről. Portfóliójukat igyekeznek úgy összeállítani, hogy komplex módon segítsenek, és azt az űrt töltsék be a piacon, amiből hiány mutatkozik. „A cél nem az, hogy bármi áron eladjunk bármit. Igyekszünk tanácsot adni a gazdáknak, különösen akkor, ha sokan nagyobb gépet szeretne vásárolni a gazda, mint amilyet a vállalkozása „elbír”. Mi igyekszünk rámutatni az esetleges buktatókra, és egy olyan gépet kínálunk, amellyel sikeresen működhet a cége” – mondja Lampert Zoltán.

Új módi az aratásban

A glifoszátok alkalmazása az olyan növények esetében, mint például a repce vagy a szója nagyon indokolt lehet, hiszen ezeknél a szemek nem érnek egyenletesen, és aratás előtt hajlamosak a kipergésre. Ezért is nehéz az aratási idő megválasztása. A Komagrártechnik ezért több vállalatnál is ajánlotta a kétfázisú betakarítást. „A lényeg az, hogy a betakarítandó terményt előbb rendre vágják, és miután megszárad, felszedik és kicséplik a terményt. Van olyan gazda, aki miután kipróbálta, beleszeretett ebbe a betakarítási módszerbe, amely sikeresen alkalmazható nem csak a szója és a repce, hanem például a facélia, olajretek, lucerna és lencse esetében is. Ezzel a módszerrel lényegesen kisebb a veszteség” – vázolja Lampert Zoltán.

(czm)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?