A kórházak a legjobb megoldást keresik

Ha a köztársasági elnök aláírja a törvényt, április elsejétől fizetnünk kell a kórházakban valamint a szakorvosi és az általános orvosi rendelőkben. A befizetés módja állítólag nem lesz egységes, a helyi viszonyok szerint alakul. A hogyanról érdeklődtünk néhány kórházban.
Dr.

Ha a köztársasági elnök aláírja a törvényt, április elsejétől fizetnünk kell a kórházakban valamint a szakorvosi és az általános orvosi rendelőkben. A befizetés módja állítólag nem lesz egységes, a helyi viszonyok szerint alakul. A hogyanról érdeklődtünk néhány kórházban.

Dr. Somló Péter, az ipolysági kórház igazgatóhelyettese:

„Olyan fizetési rendszert szeretnénk, amely a legkevésbé terheli meg a beteget, illetve az egészségügyi dolgozót. Nem gondolkodunk zsetonokban, mint egyesek, mert szerintünk ez bonyolítaná a helyzetet. A sok kivétel miatt nem lesz egyszerű az ügyintézés, a beteg anyagi körülményeinek feltárása feltehetőleg a szociális nővér hatáskörébe megy át. Félő, hogy Ipolyság környékén a kórházi ellátásra szoruló betegek között sok lesz a fizetésképtelen, ám a mi feladatunk a gyógyítás, nem a pénzbehajtás. A szakrendelőkben ugyancsak az ápolónők munkája bonyolódik, ők állítják majd ki a pénz átvételéről szóló igazolást.”

Dr. Alexander Sládeček, az érsekújvári kórház igazgatóhelyettese:

„Tudomásunk szerint az egészségügyi tárca az igazgatókra bízza a törvény érvényesítését, tehát a befizetés módja nem lesz egységes. A hogyan kérdése jogos ugyan, de még keressük az elfogadható megoldást. Szerintem szükség van arra, hogy a beteg tudatosítsa, akadnak, akik feleslegesen keresik fel a rendelőt. Nincs rendjén, hogy az EU országaiban élők évente hatszor mennek orvoshoz, ám Szlovákiában 15-ször. A gyógyszerfogyasztást pedig inkább nem is említem, nincs az ágazatnak annyi pénze, hogy a költségvetés 40 százalékát orvosságra fordítsa. Nagyon szorítok a miniszternek, nagy eredmény volna már az is, ha a betegek évente csak tíz alkalommal keresnék fel az általános, illetve a szakorvost.”

Dr. Anna Nagyová, a dunaszerdahelyi kórház igazgatója:

„Elképzeléseink szerint sem az ápolónő, sem az orvos nem foglalkozhat az anyagiak beszedésével. Takarékossági megfontolásból el akartunk bocsátani egy alkalmazottat, akire mégis szükség lesz, ha a törvény hatályba lép. A kórház nem számol nagy anyagi haszonnal, ugyanis az évi 14 ezer hospitalizált beteg – akik átlagban 7,9 napot töltenek az osztályon – legalább egy harmada ingyenességet élvez majd. A kórház hatókörébe tartozó szakrendelőkbe is általában a nyilvántartott krónikus betegek járnak, akiknek viszont ugyancsak nem kell fizetniük.”

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?