A tavaszra elszáradó örökzöldek pusztulásáért általában a hosszan tartó téli fagyokat tesszük felelőssé. A legtöbb örökzöld dísznövényt azonban a vízhiány öli meg. Az örökzöldek lombjukat megőrizvén, télen is folytatják anyagcseréjüket, fotoszintetizálnak, párologtatnak.
Vízért sóvárognak az örökzöld növények
A tavaszra elszáradó örökzöldek pusztulásáért általában a hosszan tartó téli fagyokat tesszük felelőssé. A legtöbb örökzöld dísznövényt azonban a vízhiány öli meg. Az örökzöldek lombjukat megőrizvén, télen is folytatják anyagcseréjüket, fotoszintetizálnak, párologtatnak. Ha időnként nem öntözzük őket, és a fagyott téli csapadékból sem jutnak vízhez, tavaszra elszáradnak. Napsütéses, száraz őszi időjárás esetén rendszeresen öntözzük az örökzöldeket. Minél több nedvességet tartalékolnak a tél beálltáig, annál ellenállóbbak lesznek a kiszáradással szemben. Ügyeljünk azonban arra, hogy egyszerre ne kapjanak túl nagy adag vizet, inkább gyakrabban, kevesebb mennyiséget juttassunk ki. A pangó víz ugyanis gyökérrothadást idéz elő. Az öntözővíz hőmérsékletére is figyeljünk, a fagyos vizet egyik növény sem kedveli. Az öntözést télen se függesszük fel. (K-t)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.