A brit sajtó szerint súlyos társadalmi problémákra mutattak rá a hét végi birminghami utcai zavargások. Bár már megkezdték a szénné égett autók elszállítását, a lakosok szeme előtt továbbra is a brutális jelenetek képe lebeg.
Utcai harcok Birminghamben
A brit sajtó szerint súlyos társadalmi problémákra mutattak rá a hét végi birminghami utcai zavargások. Bár már megkezdték a szénné égett autók elszállítását, a lakosok szeme előtt továbbra is a brutális jelenetek képe lebeg. A bevándorlók lakta negyedben ázsiai és fekete fiatalok bandái csaptak össze, s csatatérré változtatták az utcákat. Egy 23 éves fekete fiatal-ember meghalt, tucatnyian szúrt vagy lőtt sebesüléseket szenvedtek. A „feketék a barnákkal” csaptak össze, vagyis a karibi térségből származók a pakisztáni családok fiataljaival. Meg nem erősített hírek szerint az erőszakhullámot az váltotta ki, hogy egy 14 éves fekete lányt megerőszakolt 19 ázsiai. A támadás egy pakisztáni tulajdonban lévő kozmetikai üzlet ellen irányult, a karibi tagjai azzal gyanúsították a tulajdonost, hogy részt vett a kislány megerőszakolásában. Annak ellenére, hogy a rendőrség sem nyomokat, sem pedig az állítólagos áldozatot nem találta meg, az internetes hírforrások tényként állították be az eseményeket. A helyi rádiók demonstrációra szólítottak fel, amelynek erőszak lett a vége. Egyes kommentátorok szerint az eset rámutat arra, hogy a britek lőporos hordón élnek. A konzervatív Daily Telegraph a Los Angeles-i faji zavargásokkal állította párhuzamba az eseményeket, míg baloldali liberális Guardian felhívta a figyelmet arra, hogy a brit társadalomnak a sokféle bevándorlócsoporttal való egybentartása igen törékeny lehet. A milliós Birmingham lakosságának mintegy 30 százalékát különböző etnikai kisebbségek teszik ki, az említett városrészben ez az arány 80 százalék. A bevándorlók egy része Jamaicából érkezett az ötvenes években, míg másik részük Pakisztánból a hatvanas-hetvenes évek idején. A két etnikum közötti ellentétekre gazdasági különbségek szolgáltattak alapot, mivel az üzletek jelentős része a pakisztáni családok kezében van. A munkanélküliség jelentős aránya (közel 22 százalék) pedig csak növelte az itt lakók frusztráltságát. A helyzetet jelentősen rontja a kábítószer-kereskedelem és a bűnbandák jelenléte.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.