<p>Pár, Ady Endre lovasához hasonlóan eltévedt entellektüelt leszámítva nem hinném, hogy a parlamenti képviselők túl sok Nietzschét olvasnának, pedig a német bölcselő felől közelítve megérthető, miért olyan vonzó a Smer. Csupa Übermenschből áll. </p>
Übermenschek
Nem teljesen olyanokból, amilyennek a Röckenben örök álmát alvó filozófus elképzelte, de egy biztos: fölénk magasodnak, másodrendűvé degradálva bennünket, nem smeres parlamenti képviselőket. Rájuk ugyanis nem vonatkoznak a törvények. Augustín Hambálek esetében valószínűleg nem alkalmazható az „azt hiszem, senkinek nem kell bemutatni” bon mot. Róla ugyanis egészen keddig közvetlen családtagjain túl vélhetően csak a vájt fülűek hallhattak. Lebbentsük fel a fátylat, ő egy nem túl aktív smeres honatya Nagyszombatból, aki elfelejtette feltüntetni, hogy kft.-ben a minimálbér 35-szörösét meghaladó tulajdonrésze van, emiatt a parlament összeférhetetlenségi bizottsága eljárást kezdeményezett volna ellene, ám ezt a kormánypárti többség nem szavazta meg. Ha egyedi esetről lenne szó, az is felháborító lenne, hisz ha közülünk, nem smeres parlamenti képviselők közül próbálna meg bárki 34 854 euró jövedelmet eltitkolni, az illetékes állami szervek halálra zrikálnák. Ám a Smernél nem egyedi esetről, hanem sajnálatos tendenciáról van szó. Hasonló történt Jana Vaľová képviselő esetében, aki a Vállalkozó Jegyzék szerint csak idén június 1-jével függesztette fel vállalkozását, noha 2006-tól parlamenti képviselő. Az összeférhetetlenségi bizottság az ő esetében sem indított eljárást. Az előző smeres ciklus idején Ján Kvorka hívta fel magára a figyelmet hasonló módon. Az ő ügye egy teljes cikluson át húzódott. 2006-ban, még a választások előtt állítólag bántalmazott egy fiatal romát, de eljárás csak 2010 júniusa, mandátumának megszűnése után indulhatott ellene, a parlament mentelmi bizottsága ugyanis korábban nem adta ki őt a büntetőeljárásra. (Kvorkát végül három hete a független szlovák bíróságok másodfokon ártatlannak találták.) Három különböző ügy, melyekben azonban egy valami közös: a hatalom arrogáns hozzáállása. Azaz lehetőséget sem biztosítottak arra, hogy legalább formális eljárás induljon, melynek során akár az eljárás alá vont személy ártatlansága is bebizonyosodhatott volna (ahogy az mondjuk Kvorkával, igaz, már nem parlamenti fórumon, bizonyítékok hiányában megtörtént). Hiszen az, hogy egy smeres képviselő hibát kövessen el, eleve kizárt.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.