Tények a szexről - amikről azt hittük, hogy igazak, de nem azok (I.)

Talán sokként érhet - néhányunkat vagy sokunkat -, hogy az elsődleges nemi szervünk, mind a nőknek, mind a férfiaknak, az agyunk.

Talán sokként érhet - néhányunkat vagy sokunkat -, hogy az elsődleges nemi szervünk, mind a nőknek, mind a férfiaknak, az agyunk. A mai modern és kifinomult (vagy finomkodó?) társadalmunkat domináló, sokat hangoztatott felvilágosultság ellenére kimondatlan gyötrelmeket, frusztrációt és szorongást generálnak a szexxel kapcsolatos téveszmék, amik téves információból és értelmezésből, valamint megalapozatlan elvárásokból táplálkoznak. Szexuális problémáink legtöbbje megoldható lenne egyszerűen azáltal, hogy pontos, naprakész információkat szerzünk a szexuális működésről, a szexuális válaszreakciók körülményeiről, és arról, hogy hogyan alakul át szexualitásunk életünk különböző ciklusaiban. Cikksorozatunkkal ezekre a felvetésekre és kérdésekre keressük a válaszokat.
Azáltal, hogy megtanulunk másképpen gondolkodni, és megváltoztatjuk hozzáállásunkat az új információkból kiindulva, egészségesebb perspektívából szemlélhetjük saját szexuális életünket, a realitás perspektívájából. Az is előfordulhat, hogy már azáltal, hogy hajlandók vagyunk átgondolni a szexről alkotott megkövesedett véleményünket, majd lassan megváltoztatjuk viszonyulásunkat is, jelentős lépést tettünk afelé, hogy érzékibbé váljunk. A változás felszabadító érzés, megszabadít gátlásainktól, motivál, és sokkal fogékonyabb partnerré tesz.

Mítosz I.: A madarak is csinálják, a méhek is csinálják, nekünk is csinálni kell…minél többször!

Vajon milyen meggondolásból és honnan gyűjtenek össze emberek annyi hibás információt, ami azt hiteti el velük, hogy minél többször, előre tervezett menetrend szerint és előre meghatározott rendszerességgel kell szexuális életet élni? Az ilyen téves értelmezés vezet oda, hogy az emberek kívülállóknak, abnormálisaknak érzik magukat, ha nem teljesítik, vagy esetleg nem szárnyalják túl a kvótát. Az igazság az, hogy a szexuális együttlétet nagyon sok dolog befolyásolhatja, némelyikük kontrollálható, némelyikük nem. A "sikeres" szexuális együttlét szükséges fő komponensei a késztetés, vágy, hajlandóság és a megfelelő alkalom. Ami komplikálhatja a helyzetet az az, hogy mindezeknek a tényezőknek együtt kell állniuk, mindkét félnél jelen kell lenniük, ugyanabban az időben és körülbelül ugyanazzal az intenzitással. Persze azok a szerencsések, akiknek a szexuális életük nagyszerű, általában hasonló kapacitásúak és "étvágyúak", és együtt könnyen teremtik meg az alkalmat.

Az ilyen ideális kapcsolatokból kevés van; az emberek nagyon nagyban különböznek szexuális vágyukat illetően. Nagyon sokszor a párok nem fedezik fel természetes különbözőségüket, csak a házasság után. Nagyon sokszor pedig az egyik partner eltitkolja alacsonyabb intenzitású indíttatását, csakhogy megtartsa a másikat. Aztán ott van az a rengeteg zavaró tényező, ami könnyen elolthatja mind a szexuális indíttatást, mind a partner iránti vágyat. A listavezetők a következők: hogyan érzünk partnerünkkel kapcsolatban, hogyan érzünk saját magunk iránt, és mi történik éppen az életünkben.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?