A brit kormány olyan megoldások kidolgozására szólítja fel a gyártókat és a technológiai cégeket, amelyekkel használhatatlanná lehet tenni az ellopott mobiltelefonokat.
Brit kormány: a technológiai vállalatoknak lehetetlenné kell tenniük a lopott telefonok használatát
A londoni belügyminisztérium kedden ismertetett friss statisztikái szerint Nagy-Britanniában az elmúlt egy évben több mint 150 százalékkal emelkedett az olyan rablások száma, amelyek elkövetői az utcán, a tulajdonosok kezéből ragadják ki telefonjaikat és egyéb személyes tárgyaikat.
A tárca által idézett becslés szerint tavaly 78 ezer – naponta több mint kétszáz – ilyen bűncselekmény történt országszerte, és az esetek 36 százalékában telefonokat raboltak az elkövetők.
A minisztérium szerint a rendőrségi felderítési adatok arra vallanak, hogy e rablási hullám fő hajtóereje a használt okostelefonok hazai és külföldi piacán tapasztalható keresletnövekmény.
A belügyminisztérium közölte: csúcsszintű tanácskozásra hívja a gyártók és a technológiai vállalatok vezetőit, és a találkozón olyan innovációs megoldások kidolgozását sürgeti majd, amelyekkel fel lehet lépni a lopott telefonok illegális forgalmazása ellen.
A tárca keddi tájékoztatása szerint az országos rendőrségi felderítési szolgálat is sürgős információgyűjtési tevékenységbe kezd a mobiltelefonok rablására szakosodott bűnözők kilétének megállapítására, és annak kiderítésére, hogy a lopott telefonok hol bukkannak fel ismét.
Diana Johnson rendőrségi ügyekért felelős belügyi államtitkár a minisztériumi tájékoztatáshoz fűzött nyilatkozatában leszögezte: a gyártóknak olyan megoldásokkal kell előállniuk, amelyekkel a lopott telefonokat gyorsan, könnyedén és véglegesen használhatatlanná lehet tenni, lehetetlenné téve forgalmazásukat és újbóli regisztrációjukat a használt telefonok piacán.
Az államtitkár szerint a cégek, a kormány és a bűnüldöző hatóságok együttműködésével meg lehet törni az e kereskedelemből élő, robogókkal száguldozó telefontolvaj-bandák üzleti modelljét.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.