MAGYAR SZÓ
Az újvidéki napilap szerint Szerbiában folytatódik a szellemileg életképtelen és az emberi fajt mindennapi tetteivel szégyenbe hozó réteg másfél évtizedes ámokfutása, a kilencvenes évek eleje óta több ezer áldozata van a sovinizmusnak, amely viselkedésforma lételemévé vált a Vajdaságban,
TALLÓZÓ
Az újvidéki napilap szerint Szerbiában folytatódik a szellemileg életképtelen és az emberi fajt mindennapi tetteivel szégyenbe hozó réteg másfél évtizedes ámokfutása, a kilencvenes évek eleje óta több ezer áldozata van a sovinizmusnak, amely viselkedésforma lételemévé vált a Vajdaságban, s a legszomorúbb, hogy a magyarországi politikai elit nem kíván „különösebb megrázkódtatást kreálni” ebből. A publicista. Talpai Lóránt kifejti, a megrázkódtatást úgy érti, hogy „ne háborgassuk a legális magyar állampolgárok és az Európai Unió lelki nyugalmát pitiáner ügyekkel, melyek arról szólnak, hogy Szerbiában ha egy magyar fiatal elmegy szórakozni, vagy éppen az utcán tartózkodik, vagy akár iskolában van, akkor nem biztos, hogy egészben látják viszont a szülei”. A magyarországi média is körülbelül másfél éve foglalkozik szenzációs hírként a magyarverésekkel. „Csakhogy míg Magyarországon a legkisebb etnikai színezetű verbális szócsatának is akár több hónapos médiaháttér jár, addig ezen a szomorú és elmaradott térségen legalább tizenöt éve folyik a személyi szabadságot, az emberi gondolkodást és az idegszálakat lassan, de biztosan megsemmisítő folyamat, azaz a nyílt rasszizmus” – írja Talpai. A szerző szerint a megdöbbentő csak az, hogy a hihetetlenül ritka egyeztetések, kormányközi kapcsolatfelvételek vagy találkozók során, melyek Magyarország és Szerbia magas rangú politikusai között zajlanak, szintén „csendes beletörődés és a történtek feletti szeplőtlen átnézés folyik”.
LA REPUBBLICA
Az uniós alkotmányról adott esetben megrendezett olaszországi népszavazás kimenetele is kérdéses lett volna a római lap szerint. A liberális újság eljátszik azzal a gondolattal, hogy ha a törvényhozási ratifikálás helyett a polgárokat kérdezték volna Itáliában az új uniós alapokmányról, vajon milyen ítélet született volna, s úgy véli: kétséges, hogy eltért volna a francia és a holland véleménytől. A La Repubblica megítélése szerint Olaszországban is számos politikai és társadalmi erő okolja az uniót a problémákért.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.