Megszokhattuk már, hogy vannak pénzszegény ágazatok. Mint például az iskolaügy. Vagy az egészségügy. Vagy a kultúra. Vannak tehetősebb és szerényebb társadalmi rétegek. A nyugdíjasok általában nem tartoznak a felső tízezerhez.
Spórolni tudni kell
Szóval, a nyugdíjemelésre felhasználható keret meg az a pénzösszeg, amelyből a Szociális Biztosító gazdálkodhat, mindig szűkösebb a kelleténél. ĺgy nem is csodálkozhatunk azon, hogy az említett intézmény öt igazgatója az elmúlt évi munkájáért fejenként „csupán” 700 ezer korona prémiumot kapott. A jól elvégzett munka természetesen jutalmat érdemel, nem is erről van szó, csak az a furcsa, hogy erre, és éppen a Szociális Biztosítóban, ekkora pénzösszeg jut. Bár lehet, hogy igazuk van: sokfelé osztva három és fél millió nem sokat segítene senkinek, így egyben, jobban mondva ötfelé osztva pedig nagyon csinos kis összegnek számít. De lehet akár még csinosabb is, hiszen a Szociális Biztosító felügyelő tanácsa erre az évre kevésbé szigorú előírásokat hagyott jóvá a pénzjutalmak osztását illetően. Legalább lesz miből egy kis tartalékot felhalmozni a szerényebb időkre. Mondjuk, nyugdíjas napjaikra. De ne legyünk ennyire rosszmájúak. Azért a Szociális Biztosító nem szórja fejetlenül a pénzt. Takarékoskodni is tud az ésszerűség jegyében.
Idén például nem fogja valorizálni a 15 825 korona feletti nyugdíjakat.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.