Pacal és katica

Annegret Kramp-Karrenbauer

Ólomszürke fellegek apasztották a lakosság életkedvét, amikor Bandika és Ervin megtudták, hogy Puskás Peti hamarosan megkéri Dallos Bogi kezét.

Ők amúgy kik? – kérdezte Bandika a déli pacalleves közben. Ilyen... énekesek, felelte Ervin, és mondta azt is, hogy a két fiatal, akiről szó van, szerinte összeillenek, mint a zsák a foltját. Vagy mint a pacal és a knédli. Bandika szembesítette Ervint egy felvetéssel: szerinte az egész városban csak Ervin eszi knédlivel a pacalt. Mindenki más inkább kenyérrel vagy krumplival.

Ervin csak rágott, majd emlékeztette kollégáját, hogy ő már 2018-ban megmondta: Annegret Kramp-Karrenbauerből sosem lesz német kancellár. Most pedig, hogy a CDU elnöke bejelentette visszavonulási szándékát, igazolva érzi felvetését.

Akkor ezt abból szűrte le, hogy szerinte a világegyetem törvényei egyszerűen nem engedik, hogy a föld egyik legbefolyásosabb politikusát, akinek neve milliók száján forog naponta, úgy hívják, hogy Annegret Kramp-Karrenbauer.

Bandika közbevágott: szerinte nettó hülyeség, amit Ervin beszél. Mondott is egy ellenpéldát. Tudja-e, kedves kuzin, kicsoda most az Egészségügyi Világszervezet vezetője? Egy etióp úriember, akit úgy hívnak: Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ervin erre azt mondta, ez egy fantasztikus lehetőség innentől.

Kedves kuzin, ha születésnapomra vesz nekem egy talkshow-t, akkor én, a talkshow-mba elhívom vendégnek beszélgetni Annegret Kramp-Karrenbauert és Tedros Adhanom Ghebreyesust. Bandika szkeptikus szemöldöktartással fogadta az ötletet, de azért megkérdezte Ervintől, vajon miről tudna ez a két vezető beszélgetni. Ervin nem maradt csendben: hát a katicabogarakról! Annegret KrampKannerbauertől megkérdezném, tudja-e, mi a hétpettyes katica latin neve, mire ő azonnal rávágná, hogy Coccinella septempunctata, visszakézből pedig már neki is szegezné a következő kérdést Tedros Adhanom Ghebreyesusnak, mondjuk azt, tudja-e mi a lucernaböde latinul, ő pedig mondaná teljes természetességgel, hogy Subcoccinella vigintiquatuorpunctata. Vajon középtávon milyen hatással lenne mindez a világpolitikára, kérdezte Bandika. Ervin szerint semmilyennel, azon kívül, hogy csökkenne a karvalytőke kizsákmányoló hatása a harmadik világ országaiban, Francis Fukuyama pedig megértené, hogy a katicabogarak civilizációszervező ereje lehet a történelme vége felé araszolgató emberiség utáni következő világrend egyik fő viszonyítási pontja.
Már ha megérjük. Vagy ők.

A szerző a Vasárnap munkatársa

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?