Az egyre inkább terjeszkedő „multinacionális” kereskedőcégek már észrevehető mértékben jelen vannak Dél-Szlovákiában is. Minden kétséget kizáróan: egy eddig nem általános viselkedési modellre tanítgatják az embereket. Tény, hogy beruházásaik pénzügyi és építészeti igénytelensége szembetűnő.
Nyúlketrecek vásárlói
Mire megtanuljuk, hogy milyenek ezek az eszközök és módszerek, bizony többször is kiürítik a pénztárcánkat. Azt ugyanis nem szabadna elfelejtenünk, hogy a vevő legközvetlenebb befolyásolása magában az üzlethelyiségben történik. Ha már a vásárló bement, és kellőképpen bizonytalan is, bármit rá lehet sózni. Tévedés ne essék: nem vagyok az árleszállítások, a szezonvégi kiárusítások ellenzője. Ezek a nagy kereskedőhálózatok azonban nemcsak az árengedményeikkel bájolják a vásárlót, hanem bizonytalan eredetű áruikkal is. Mindenesetre érdekes lesz megfigyelni, hogy a legnagyobb zöldségtermelő vidékként ismert Csallóközben milyen hatást fejtenek ki a sokszor csak az EU-támogatásokkal olcsóvá tett zöldség behozatalára szakosodott „multik”. Ha elérnék, hogy az ott termelt zöldségnek nagybani piacot kínálnak, még meg is nyugodhatna az ember. Csakhát erre aligha kerül sor. A csallóközi ember kicsiben, nagy anyagi ráfordítással termel, ugyanakkor a terményeit a saját munkaerejének, szaktudásának a be nem számításával, sokszor áron alul kínálja. ĺgy nem képes versenyezni azzal az uniós kollégájával, akinél az esetlegesen jelentkező túltermelés csökkentését is pénztámogatással érik el.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.