Nyúlketrecek vásárlói

Az egyre inkább terjeszkedő „multinacionális” kereskedőcégek már észrevehető mértékben jelen vannak Dél-Szlovákiában is. Minden kétséget kizáróan: egy eddig nem általános viselkedési modellre tanítgatják az embereket. Tény, hogy beruházásaik pénzügyi és építészeti igénytelensége szembetűnő.

Az egyre inkább terjeszkedő „multinacionális” kereskedőcégek már észrevehető mértékben jelen vannak Dél-Szlovákiában is. Minden kétséget kizáróan: egy eddig nem általános viselkedési modellre tanítgatják az embereket. Tény, hogy beruházásaik pénzügyi és építészeti igénytelensége szembetűnő. Ha a valamikori köztársasági elnök „nyúlketreceknek” nevezte a lakótelepek egyenházaiban levő lakásokat, akkor most már megjelentek a nyúlketrecek lakóinak épített szupermarketek is. Mintha egy behemót cipősdobozt töltenének meg polcokkal és áruval, s aztán folyamatos reklámkampánnyal csábítják a vásárlókat. Mindig meghirdetnek valamilyen árengedményt az éppen dömpingáron kínált árukra, s mire a tapasztalatlan vevő észbe kap, már tele a kosara olyan fölösleges holmival, amit igazából nem is akart megvásárolni.

Mire megtanuljuk, hogy milyenek ezek az eszközök és módszerek, bizony többször is kiürítik a pénztárcánkat. Azt ugyanis nem szabadna elfelejtenünk, hogy a vevő legközvetlenebb befolyásolása magában az üzlethelyiségben történik. Ha már a vásárló bement, és kellőképpen bizonytalan is, bármit rá lehet sózni. Tévedés ne essék: nem vagyok az árleszállítások, a szezonvégi kiárusítások ellenzője. Ezek a nagy kereskedőhálózatok azonban nemcsak az árengedményeikkel bájolják a vásárlót, hanem bizonytalan eredetű áruikkal is. Mindenesetre érdekes lesz megfigyelni, hogy a legnagyobb zöldségtermelő vidékként ismert Csallóközben milyen hatást fejtenek ki a sokszor csak az EU-támogatásokkal olcsóvá tett zöldség behozatalára szakosodott „multik”. Ha elérnék, hogy az ott termelt zöldségnek nagybani piacot kínálnak, még meg is nyugodhatna az ember. Csakhát erre aligha kerül sor. A csallóközi ember kicsiben, nagy anyagi ráfordítással termel, ugyanakkor a terményeit a saját munkaerejének, szaktudásának a be nem számításával, sokszor áron alul kínálja. ĺgy nem képes versenyezni azzal az uniós kollégájával, akinél az esetlegesen jelentkező túltermelés csökkentését is pénztámogatással érik el.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?