Médiaháború: rádiók a Sláger ellen

A legnagyobb rádiók megújították támadásukat a Sláger rádió ellen, és levélben fordultak az Országos Rádió és Televízió Testülethez (ORTT) - adta hírül a Népszabadság.

A legnagyobb rádiók megújították támadásukat a Sláger rádió ellen, és levélben fordultak az Országos Rádió és Televízió Testülethez (ORTT) - adta hírül a Népszabadság. A rádiók levelükben az ORTT intézkedését sürgették, ugyanis a Sláger tavaly november óta adós 1,3 milliárd forint műsorszolgáltatási díjjal, és ennek ellenére tovább sugározza műsorát.



Az országosan második legnépszerűbb adó jelenleg úgy sugározza műsorát, hogy a tavaly novemberi határidőre nem utalta át a szerződésben vállalt 1,3 milliárd forint műsorszolgáltatási díjat. Az 1997 óta működő Sláger rádió - többek között - a megajánlott négymilliárd forintos díjjal nyerte el az egyik országos kereskedelmi frekvenciát hét évre.

A rádió már tavaly ősszel jelezte, hogy gondjai lesznek az összeg kifizetésével, ugyanis reklámbevételei messze elmaradtak a várakozásoktól. A Sláger ezért kérte a díj mérséklését, de ezt az ORTT mereven visszautasította. Külön érdekesség, hogy az ORTT kiállította a számlát az 1,3 milliárd forintról (amit a Sláger nem egyenlített ki), ami után a testületnek áfát kellene fizetnie - erre az APEH egyelőre haladékot adott.

A hatóság a történtek fényében felbontotta a Sláger rádióval kötött szerződést, és felszámolási eljárást kezdeményezett. Ezt a rádió bíróságon támadta meg, továbbá választott bírósághoz is fordult, hogy a szerződést módosíthassa. A perek még kezdeti stádiumban vannak.

A Sláger érvrendszere szerint a rádiós és a hirdetési piac a szerződés megkötésének időpontja óta (1997) jelentős változáson ment keresztül, így a díj magasnak bizonyult. Az ORTT eközben a két országos frekvenciára kiírt pályázat mellett két másik rádiónak is engedélyezte működését (Rádió 1, és a Juventus) - hálózatok összekapcsolásával. A két vetélytárs ráadásul sokkal kisebb díjat fizet, mint a Sláger.

A hirdetési bevételek valóban messze elmaradnak a várakozásoktól - 2000-ben 1,8 milliárddal, tavaly 1,4 milliárddal volt kevesebb a bevétel, mint azt 1997-ben tervezték. A reklámbevételek elsősorban a tévékhez áramlanak, és a rádiókhoz a tervezett tíz százalék sem érkezik meg.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?