Már nem lex Mečiar

Köteteket lehetne összeállítani a választási törvény előzményeiről, hatásáról és utóéletéről szóló véleményekről. A közönségesen csak lex Mečiar névre hallgató jogszabály „életrajza“ az érintettek reagálása szempontjából három szakaszra osztható: 1.

Köteteket lehetne összeállítani a választási törvény előzményeiről, hatásáról és utóéletéről szóló véleményekről. A közönségesen csak lex Mečiar névre hallgató jogszabály „életrajza“ az érintettek reagálása szempontjából három szakaszra osztható: 1. amikor a megcélzott pártok vezetői még Brüsszelig és Washingtonig hallhatóan tiltakoztak a hatalmi dölyf e megnyilvánulása ellen; 2. amikor a kikényszerített pártegyesítések után a politikai erők vezetői gyermekien örültek, hogy 9 százaléknál több a 24-27 százalék; 3. amikor a pártelnökök már legszívesebben letagadták volna, hogy Mečiar írta a törvényt.

Annyira azért nem fajult el a helyzet, hogy a kormánykoalíció Pribina Érdemrenddel dekorálta volna Mečiart, viszont a törvény visszamódosítását napjainkig húzták-halasztották. Most sajnálkozva konstatálják: elkéstünk, a megbízatás utolsó fél évében nem erkölcsös megváltoztatni a játékszabályokat. Tehát: sokáig éljen a politikai erkölcs!

Egy kommentár terjedelme nem teszi lehetővé, hogy akár vázlatosan is kitérjünk a lex Mečiar összes érintett pártra gyakorolt hatására. Azoknak a mozzanatoknak akár csak jelzésszerű felidézésére sincs mód, amelyek eredményeként létrejött, kibontakozott, rothadásnak indult, majd eljelentéktelenedett az SDK. Valószínű, hogy csak Szlovákiában lehetséges nem egészen négy év alatt végighaladni a politikai züllésnek ennyi stádiumán. Dzurinda pártja alig több mint három év alatt galoppban járta végig a politikai degenerációnak azokat a stádiumait, amelyeken az olasz testvéri kereszténydemokráciának négy évtized alatt sikerült végigaraszolnia.

A lex Mečiar által leginkább érintett másik politikai erő a Magyar Koalíció Pártja. A három magyar pártnak az új választási törvény, tehát Mečiar adta meg az egyesüléshez vezető végső lökést. Tudjuk, a szlovákiai magyar politikusok közül kik voltak azok, akik ha nem rühellik, a törvényért megéljenzik Mečiart. Az éljenzés elmaradt, sőt, az MKP élenjárói még fogadkoztak is, visszacsinálják az eredeti állapotot. Tudjuk, hogy az MKP esetében ez ma már törvénnyel se kényszeríthető ki. De még a lehetségest se teszik meg. Az MKP-ben már nyomelemekben sem találhatók platformok. Következménye ennek az is, hogy nincs, aki Budapestnek Szlovákiát is érintő szomszédpolitikai melléfogásaira beavatottan figyelmeztetne.

Lemondtak a törvény módosításáról. ĺgy az már nem lex Mečiar!

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?