<p>Tisztelt Nemzetközi Olimpiai Bizottság! Engedjék meg, hogy gratuláljak döntésükhöz, mellyel öt újabb sportágat választottak be a 2020-as tokiói olimpia programjába.</p>
Levélféle a NOB-nak
A karate, a hullámlovaglás, a baseball, a görkorcsolyázás és a falmászás is látványos, izgalmas sport, bizonyára lesz közönségük, és a sportolók is lelkesebben edzenek ezentúl, hiszen egy olimpián részt venni nem akármilyen érzés lehet. Némi csalódással tölt el, hogy a fallabda továbbra sem lesz olimpiai sportág, ugyanakkor megértem önöket: szűk, zárt térben ütik a labdát a falhoz a versenyzők, a labda útja az átlagos szemnek követhetetlenül gyors, a helyszínen kevés néző fér el, és kevés a hirdetési felület is, hiszen nem tapétázhatják ki a falakat reklámmolinókkal, mert akkor még kevésbé lenne látható a labda útja.
Engedjék meg, hogy figyelmükbe ajánljak egy sportágat, amely ugyan ma még nem létezik, hiszen én találtam ki tegnap este, de számításaim szerint pár év alatt nagy népszerűségre tehet szert – már, ha megfelelő mennyiségű pénzt pumpálunk bele, és ügyesen felfuttatjuk.
A favágásról van szó. Nyilván önök is láttak már izmos férfiakat fát hasogatni, így sejthetik, mekkora erőnlétet, pontosságot, kitartást igényel ez a tevékenység. Nem beszélve a kifinomult technikáról, amelyre sokéves gyakorlással lehet csak szert tenni.
Az általam javasolt játékszabályok rendkívül egyszerűek. Az ökölvíváshoz hasonlóan a versenyzők kettesével, három menetben mérkőznének meg egymással. Az győzne, aki több fát aprít fel. A versenybírák mérlegelés után hirdetnének eredményt, megvizsgálva a hasábok vastagságát is, mert természetesen nem elég negyedelni, aprítani kell.
A szabályokon persze lehet még csiszolni, például a három versenyzőből álló stafétát is el tudom képzelni. Kettőnél több versenyző szerepeltetését egy időben azonban nem javaslom, mert a kamera nehezebben tud egyszerre három vagy négy embert követni.
A nagy sportmárkák számára is kihívás lehet a minőségi „sportfejszék” gyártása, amelyek a teniszütőkhöz hasonló gazdag választékban, a felhasznált anyagok minőségének függvényében változó árkategóriákban jelenhetnének meg a piacon, versenyre serkentve a gyártókat.
Javasolt reklámfelületek: a sportolók ruházata, a fatönk, melyen a viadal folyik (a szabványosított egyentönkök gyártása külön iparág lehet), a terem falai, esetleg padlója.
Az edzések és versenyek során felaprított fa gazdasági hasznosításra kerülhetne, részben kiváltva a fakitermelő üzemek munkáját, illetve az ott felhasznált villamos energiát.
Tisztelettel kérem a Nemzetközi Olimpiai Bizottság közgyűlését, vitassa meg javaslatomat, amely a 2024-es olimpiára vonatkozik. Ha ugyanis eleve úgy indulna a favágás népszerűsítése, hogy potenciális olimpiai sportág, gyorsabban lehetne híveket szerezni neki.
Köszönöm figyelmüket, maradok tisztelettel.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.