Kiska Amerikában

<p>Andrej Kiska múlt heti amerikai látogatása során megmutatta, új korszakához érkezett a szlovák politika, legalábbis annak külföldi reprezentálása. Végre egy olyan elnöke van az országnak, aki méltóan képviseli Szlovákiát, például az USA-ban is.</p>

Ha Ivan Gašparovič töltött volna tíz napot az USA-ban, valószínűleg elment volna legalább három hokimeccsre, két-három napot bizton eltöltött volna az amerikai szlovákok körében, akik a folklór szintjén talán még őrzik szlovák identitásukat, de befolyással nem rendelkeznek. Ha esetleg Rudolf Schuster töltött volna ennyi időt a kontinensen, ő már a kanadai határnál fotózta volna a medvéket, ami a National Geographic fotósának remek, de egy államfőnek nem annyira ideális program. Andrej Kiska felszólalt az ENSZ klímakonferenciáján, részt vett néhány V4-es programon, majd sikerült a Fehér Házban néhány percre összefutnia az amerikai elnökkel is, így ő is kipipálhatja a kézfogós fényképet Barack Obamával. A felsoroltaknál mégis sokkal fontosabb volt az, ami ezután következett Kiska programjában. A szlovák nagytőkések és puszipajtások helyett Kiska fiatal, kezdő IT-seket, modern szóval „startup vállalkozókat” vitt magával, hogy lehetőséget kapjanak kint a bemutatkozásra. Az elnök részt vett a Google konferenciáján, ellátogatott a Facebook központjába, és a világ egyik legsikeresebb egyetemére, a bostoni MIT-re is elvitte a fiatal szlovákiai vállalkozókat, hogy kapcsolatokat szerezhessenek. A találkozókon nyilván nem köttettek milliárdos üzletek, sőt, egyetlen amerikai multi szlovákiai letelepedési szándékáról sem számolt be a sajtó. Inkább azt érthették meg a szlovákiai vállalkozók, hogyan működnek azok a cégek, amelyek ma már szinte mindnyájunkkal napi kapcsolatban állnak az interneten, a számítógépen és a mobilokon keresztül. Az új szlovák elnöknek láthatóan az a célja, hogy Szlovákiában is megerősödjön az a réteg, amely saját tudásának és képességeinek, találékonyságának és felkészültségének köszönhetőn a világban is képes megállni a helyét. Az USA-tól nemcsak azért érdemes példát venni, mert a világ leggazdagabb és legerősebb országa, hanem mert egy jó ötlettel és kitartással ott lehet a világon a legkönnyebben vállalkozást indítani. Ha pedig elbukik az ötlet, akkor egy újjal rukkolnak elő. Andrej Kiska története is hasonló volt, köztudott, hogy ő is több vállalkozásba belebukott, és csak néhány év elteltével találta ki sikeres vállalkozását. Már nyilvánvaló, hogy az a csoda, hogy nulla politikai háttérrel képes volt legyőzni az ország legkedveltebb politikusát, részben annak köszönhető, hogy korábban megtapasztalta az amerikai „self made man” módszert. Ezért volt fontos, hogy most már elnökként térhetett vissza az USA-ba, de az öntömjénezés helyett inkább fiatalokat vitt magával, hogy nekik segítsen. Például ezért is öröm ezt az embert látni a Grassalkovich-palotában.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?