Az érsekújvári jótékonysági koncerten szinte kézzel tapintható volt a szeretet
Kire gondolsz, amikor kitűzöd?
Nem azokat tartom kirekesztetteknek, akiknek meg kell küzdeniük a gyógyíthatatlan betegséggel, mert szerencsés esetben olyan családnak vagy önsegélyező csoportnak a tagjai, ahol értő segítőkre találnak. A bajtársiasság kötelékéből kirekesztettnek érezhetik magukat azonban mindazok, akik úgy gondolják, hogy őket mindez nem érinti, velük ez sosem történhet meg.
Amikor április 11-én a Parkinson-kór világnapján tulipános felvonulást tartottak Léván a betegséggel élők és a segítőik, rendkívül erős volt a közösség összetartó ereje, a kívülállók együttérzése. Ismeretterjesztő előadással, rehabilitációs gyakorlatok bemutatójával tették teljessé a napot, hogy mindenki tudtára adják, itt vannak. Megértésre, elfogadásra van szükségük, nem pedig szánalomra. A Parkinson-kór, más néven „reszkető bénulás” olyan progresszív neurológiai betegség, amely az orvostudomány mai állása szerint gyógyíthatatlan, de kezelhető. A remegés, az izmok merevsége, a lassú mozgás nemegyszer félreérthető, a beteget gyakran elítélik, amiért egyensúlyzavarában tántorog, és beszédproblémái vannak. Ne bélyegezzük meg, és ne is tegyünk úgy, mintha nem látnánk! Lépjünk oda hozzá, segítsünk neki! Nemrég Érsekújvárban tartottak jótékonysági koncertet a Regionális Nevelési és Szociális Központ támogatására. Az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Szlovákiai Szövetsége ilyen módon hívta fel a figyelmet a Down-szindrómával élők március 21-i és az autizmussal élők április 2-i világnapjára. Nagy Anita intézményalapítónak és vezetőnek éppen az egyik tehetséges kis zongoristájuk műsora után kellett színpadra lépnie. Anita első mondatában minden benne volt: „Amikor ilyen élményben van részem, mindig azt érzem, hogy van értelme a munkánknak”. A zene és az alkotás öröme olyan kegyelmi állapottal ajándékozza meg a fogyatékkal élőket is, aminek köszönhetően szavak nélkül tolmácsolják érzéseiket, tárják elénk szépséges világukat. Nem csak jelképesek a különféle egészségügyi világnapok. Rendkívül fontos szerepük van a mindennapjainkban, hogy a gondokkal-bajokkal terhelt valóságunkon túllátva nyissunk mások világa felé. Ilyen lesz ezen a héten csütörtökön, április 18-án a nárciszok napja. A Rákellenes Liga önkéntesei sárga trikóikban elözönlik a tereket, és a tavasz napszínű hírnökeivel ajándékozzák meg a támogatókat. Teszik ezt azoknak a támogatására, akiknek nap mint nap meg kell küzdeniük a betegséggel. A Rákellenes Liga honlapján mostantól április 21-ig támogathatják a jótékonysági gyűjtést, és SMS-ben a 848-as számon is hozzájárulhatnak 3 euróval a szervezet munkájához. Sokan nem tudják, milyen célra használják fel az adományokat. A Rákellenes Liga onkológiai tanácsadást nyújt, onkopszichológusok munkáját segíti, továbbá betegek és hozzátartozóik számára támogató csoportokat működtet. Gondja van arra is, hogy a szükséget szenvedő betegek ne maradjanak magukra gondjaikkal. A liga segít a hosszadalmas kezelésre szoruló gyermek szüleinek ideiglenes szállást találni. A támogatóktól kapott segítségből jut pénz a szociális dolgozók, egészségügyi dolgozók, onkopszichológusok továbbképzésére, parókák készítésére. A Rákellenes Liga honlapján a támogatók között megtalálható az Új Szót is magában foglaló News and Media Holding is. Szeretettel megkérnék mindenkit, hogy járjunk nyitott szívvel.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.