Majka Fotó: Facebook
Kinek is csurran-cseppen?
Ha hiszik, ha nem, ismerek valakit, aki hétfőig azt se tudta, ki az a Majka. Ez csakis úgy lehetséges, hogy az illető nem nézett kereskedelmi tévéket az elmúlt tizenöt évben, nem hallgat hiphopot, és nem olvas bulvárlapokat. De nyugalom, ma már ő is képben van.
Majoros Péter ugyanis ismertsége csúcsára ért az elmúlt hétvégén. Pénteken előállt egy dallal, amely több ponton eléggé félreérthetetlenül az Orbán-kormány és a NER működésére reflektál, és amelyet kedd reggelre már több mint négymilliószor néztek meg a YouTube-on. A Csurran, cseppen szókimondó szövegére többen kerestek rá a legnagyobb dalszövegkeresőn, mint a világsztárokéra – ilyesmivel még Azahriah sem dicsekedhet. Egyébként Orbán Viktornak egyszer feltették a játékos kérdést, hogy „Azahriah vagy Majka?”, és rögtön rávágta: Majka. (Ez azután történt, hogy Ahazriah szerepelt az influenszerek által szervezett Hősök téri tüntetésen). Orbán ma feltehetően azt válaszolná: egyik sem.
Nem ismertetném a dal üzenetét, aki kíváncsi volt rá, mostanra megnézhette. Inkább a mindenkori politikai hatalom művészekhez való viszonyáról ejtenék pár szót. A hatalomnak szüksége van lojális művészekre, sztárokra – illetve az ő rajongóikra. Szeretnek fényképezkedni velük, felléptetik őket kampánygyűléseiken, és egy-egy sikeres összeborulás után szívesen pénzelik is őket – vagyis elnézést: támogatják a munkásságukat. Megannyi példát láthattunk erre Magyarországon az elmúlt évek során. És lehet, hogy ez vár Szlovákiára is, bár a Fico-kormány fordítva kezdte: előbb ellehetetleníti az őket kritizálókat, aztán öleli keblére a lojálisokat.
Majka lázadása azért is lepett meg országot-világot, mert a rapper-celeb-műsorvezető négy éve még Szijjártó Péter külügyminiszterrel fotózkodott. Mostanában ezt úgy magyarázza, hogy csupán a Covid alatt nehéz helyzetbe került popszakma képviselőinek érdekében lobbizott, de szerintem ez egyértelmű dörgölőzés volt a hatalomhoz. Tudjuk továbbá, hogy éveken át a kormányközeli TV2 volt a kenyéradója. Viszont az sem kizárt, hogy mostanra megváltozott a véleménye, elege lett, és ennek adott hangot. Vagy lehet, hogy amióta egykori harcostársa, Curtis Fidesz-kedvenc lett, neki kevésbé tetszik ez a társaság.
De nézzük, ő maga hogyan kommentálta az eseményeket a Facebookon! „Az általam képviselt műfaj sajátossága, hogy kritizál, görbe tükröt tart. De a nóta elsősorban a szórakoztatásra született. Legalábbis én azért írtam. Ahogy a többit is... Ahogy eddig, ezután sem kívánok politikai oldalakhoz sorolni (nem is járulok hozzá a dal ilyen felhasználásához)” – írta Majoros Péter, hozzátéve, hogy komoly kritikával kezeli a teljes politikai elitet, illetve hogy fontosnak tartja a párbeszédet, az érvek ütköztetését.
Így is van, egy ekkora sztár simán jelezheti, hogy neki nem „kötelező” igazodni, tábort választani, és nem szorul rá senki pénzére, mert megél abból, amit csinál. Majka mégis kihozta ezt az agresszív diktatúraparódiát, amelynek egyes soraiból máris szállóige lett. A kormányváltást akarók nagylelkűen megbocsátották neki minden bűnét.
Ha viszont alaposabban megvizsgáljuk a Csurran-cseppen videója alatti leírást, azt látjuk, hogy Majkának március 8-án arénakoncertje lesz, és ott a link a jegyvásárlásra. Szóval remek az időzítés. Gondolom, ezek után már garantált a telt ház a Papp László Budapest Sportarénában..
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.