Az Európai Uniónak túl kellene tennie magát a Törökországgal kapcsolatos amerikai nyomásgyakorlás miatti ellenérzésein, és el kellene fogadnia az Egyesült Államok e téren követett stratégiai céljait – írta a londoni üzleti lap.
FINANCIAL TIMES
Az Európai Uniónak túl kellene tennie magát a Törökországgal kapcsolatos amerikai nyomásgyakorlás miatti ellenérzésein, és el kellene fogadnia az Egyesült Államok e téren követett stratégiai céljait – írta a londoni üzleti lap. Emlékeztet arra, hogy az uniónak a jövő heti koppenhágai csúcson kell eldöntenie, ad-e időpontot Törökországnak a csatlakozási tárgyalások megkezdésére. Nemcsak a múlt hónapi választásokon győztes Igazság és Haladás (AKP) pártnak és a törökök háromnegyedének hő vágya ez, hanem az Egyesült Államok is azzal bosszantja az EU-t, hogy igyekszik közbenjárni Ankara érdekében. Washington azt várja Ankarától – a NATO egyetlen muzulmán tagországától –, hogy bocsásson rendelkezésre további támaszpontokat és esetleg nyisson egy északi frontot, ha kitör a Szaddám Huszein iraki elnök megdöntésére indítandó háború. Stratégiai célja azonban az, hogy az ország épüljön be a demokráciák klubjába. Ez ugyanis bizonyítaná, hogy az iszlám összefér a demokráciával.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2002. 12.05.
MLADÁ FRONTA DNES
2002. 12.05.
Csehországban érdemes (ál)betegnek lenni
2002. 12.05.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.