Európai álom

<p>Az Európai Uniót rendkívül sok bírálat éri az uniós csúcsszervek által hozott, gyakran a lakosság érdekeivel szembemenő jogszabályok miatt.</p>

 Ennél is nagyobb probléma, hogy az általuk hozott szabályokat többnyire az uniós csúcsfejek is szelektíven értelmezik: a később csatlakozott kisebb tagországokat olyasmiért is pellengérre állítják, amit az uniós jog nem szabályoz, míg a nagyobb nyugati tagországok vígan megszeghetik az összes szabályt, hiszen jól tudják, hogy ők érinthetetlenek.  A legfrissebb példát Spanyolország és Portugália szolgáltatja. Az Ibériai-félsziget országai sorozatosan képtelenek betartani az uniós szabályok által megszabott maximum 3%-os költségvetési hiányt. A túlzottdeficiteljárás keretében az Európai Bizottság minden évben meghatározza, mekkora legyen a hiány. Spanyolország és Portugália azonban az utóbbi két évben jelentősen túllépte a korlátot. A spanyol államháztartás hiánya tavaly elérte a bruttó hazai termék 5,1%-át. Portugáliának tavaly 2,5%-ra kellett volna leszorítania a hiányt, de 4,4% lett. Normális esetben Spanyolországnak 2 milliárd, Portugáliának 200 millió euró büntetést kellett volna fizetnie az uniós csúcsfejek által hozott szabályok szerint. Az uniós szabályokat azonban már azok sem tartják be, akik létrehozták. Az Európai Bizottság e héten úgy döntött, nem bírságolja meg az európai uniós költségvetési szabályok ellen súlyosan vétő Spanyolországot és Portugáliát. A döntésnél már csak a döntés indoklása vérlázítóbb. „A politikai helyzet nem kedvez a büntetés kiszabásának, mert az Európai Unió súlyosan népszerűtlen a tagországokban” – ismerte el Pierre Moscovici, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi biztosa, aki szerint „valamiféle ejnye-bejnye” is összhangban áll az uniós szabályokkal.  Éljen az Európai Unió! Itt az ideje, hogy az uniós „szabályokat” a mindennapokban is alkalmazzuk. Ha legközelebb 190-nel száguldok az autópályán, a rendőröknek megemlítem, hogy a szlovák rendőrség „súlyosan népszerűtlen” a lakosság körében. Ők pedig, ahelyett, hogy lenulláznák a számlámat – az uniós szabályokkal összhangban –, valamiféle „ejnyebejnyével” is beérik. Hogy ez csak hiú álom? Igen. Uniós szinten azonban kiválóan működik. A nagy kérdés már csupán az: meddig hagyjuk, hogy a brüsszeli álomcsinálók idiótának tekintsenek bennünket? 
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?