A heves esőzések okozta áradások miatt több mint ezer embert telepítettek ki és sok iskolában elmaradt a tanítás a dél-spanyolországi Andalúziában kedden.
Áradásveszély miatt több mint ezer embert telepítettek ki és sok iskolában elmaradt a tanítás Andalúziában

A spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet) tájékoztatása szerint a tartomány egyes részein 12 óra alatt több mint 80 milliméter eső várható.
A hatóságok 19 folyóra adták ki a legmagasabb, vörös szintű áradási riasztást a régióban. Például, Córdobában a városon áthaladó Guadalquivir folyó közelít az áradási küszöbértékhez.
A Gaudalhorca és Campanillas folyók hajnalban már kiöntöttek medrükből, emiatt több lakóövezetet is elővigyázatosságból evakuáltak Málaga város vonzáskörzetében, valamint Cátarama településen.
Antonio Sanz, a tartomány belügyi tanácsosa Canal Sur rádiónak elmondta: a két folyó vártnál sokkal nagyobb mértékben áradt meg, a Campanillas vízszintje másfél óra alatt emelkedett meg veszélyesen.
Az érintett térségekben nyolc oktatási intézményben maradt el a tanítás.
Több mint harminc közutat lezártak a hatóságok, mert járhatatlanná vált az áradások, vagy földcsuszamlás miatt.
Szünetel a kompforgalom a spanyol Algecirast a marokkói Tangerrel összekötő útvonalon.
A Laurence nevű vihar miatt nemcsak Andalúziában, hanem Spanyolország további tíz tartományában adtak figyelmeztetést.
Az Aemet előrejelzése szerint csütörtökön egy újabb, a Martinho nevet viselő nagy hatású vihar érkezik, további esőzéseket és erős szelet okozva Spanyolországban.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.