Nem elsősorban interkontinentális ballisztikus rakétákkal, hanem sokkal inkább hajókkal, teherautókkal, repülőgépekkel juttathatják célba tömegpusztító fegyvereiket az Egyesült Államok potenciális ellenségei – derül ki abból a jelentésből, amelyet a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) és tíz másik, h
CIA-jelentés Amerika fenyegetettségéről
Nem elsősorban interkontinentális ballisztikus rakétákkal, hanem sokkal inkább hajókkal, teherautókkal, repülőgépekkel juttathatják célba tömegpusztító fegyvereiket az Egyesült Államok potenciális ellenségei – derül ki abból a jelentésből, amelyet a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) és tíz másik, hírszerzésben illetékes amerikai szerv közösen készített az országot fenyegető lehetséges veszélyekről.
A The Washington Post pénteki számában részlegesen idézett jelentés szerint változatlanul fennáll a tömegpusztító robbanófejjel ellátott ballisztikus rakéták támadásának veszélye is, sőt még erősödött is ez az utóbbi két évben. Mégis valószínűbb, hogy a potenciális ellenségek - államok vagy terroristacsoportok - hajók, teherautók, repülőgépek vagy más hasonló eszközök alkalmazásával juttathatnak célba tömegpusztító fegyvereket amerikai célpontok ellen.
A legutóbbi (1999 szeptemberében) kiadott hasonló jelentés még csak mintegy mellesleg említette, hogy az interkontinentális ballisztikus rakétákon kívül számos más eszközt is számításba vehetnek a potenciális ellenségek a tömegpusztító fegyverek amerikai célpontok elleni esetleges bevetéséhez. - A veszélyek sorrendjének megállapításában bekövetkezett fordulat nyilván szorosan összefügg a New York és Washington ellen elkövetett szeptember 11-i terrortámadásokkal, illetve az azokból levont hírszerzői következtetésekkel - írta tudósításában az amerikai lap.
A hírszerző szervek részletesen kifejtik a jelentésben, miért tartják most valószínűbbnek a nem rakétával végrehajtandó tömegpusztító támadást. A tömegpusztító fegyverek teherautóval, hajóval vagy repülővel való célba juttatása olcsóbb, mint a rakéták kifejlesztése. Az ilyen készülődés sokkal jobban leplezhető, a támadás előkészítőinek kiléte könnyebben elrejthető, így a potenciális támadó nagyobb eséllyel kerülheti el a megtorlást. A megbízható támadó rakétarendszerek kialakítása hosszú időbe kerül, és nehéz a hozzájuk szükséges anyagok és eszközök beszerzése. A teherautókkal, hajókkal és repülőgépekkel célra irányzott tömegpusztító fegyverek ellen nem nyújtana semmiféle védelmet a tervezett amerikai rakétavédelmi rendszer - idéz a jelentésből a The Washington Post.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2008. 06.13.
Orbán: az SZDSZ-szel „vadházasság” lenne
2008. 06.13.
Nový článok
2008. 06.13.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.