A vegyi fegyverek terrortámadás során való alkalmazásának valószínűségét csökkenti, hogy többnyire csak földrajzilag korlátozott helyen fejtenek ki hatást, amire a tokiói metró elleni, 1995-os akció adott példát.
Bozóttűzként terjedő pusztító baktériumok
A legveszélyesebbnek tartott „ágensek” között említik az anthrax baktériumot, amely a gramm egymilliárdod részének megfelelő mennyiségben is halálos lehet.
Különösen veszélyessé teszi, hogy levegőből is permetezni lehet, és spórák formájában fennmarad a talajban. Akár évekig is eltartható, belélegezve vagy a bőrrel való érintkezés után halálos mérget termel.
Egy további másik veszélyes baktérium a botulinum, amely belélegezve a légzőizmokat megbénító idegmérget termel, így fulladásos halált vált ki. A halálos adaghoz elég a gramm egymilliárdod részének megfelelő mennyiség.
A bioterrorizmus veszélye kapcsán az utóbbi időben ismét sok szó esik a himlővírus ismételt elterjesztéséről.
Bár a XX. században mintegy 120 millió ember halálát okozó betegséget 1980-ban az egész világon hivatalosan kiirtottnak nyilvánították, az Egyesült Államokban, illetve Oroszország egy-egy laboratóriumában – vírus elleni szerek kifejlesztésének hivatalosan megfogalmazott szándékával – őriznek példányokat.
Az utóbbi időben felbukkant félelmek szerint azonban Oroszországban nem hivatalos helyen is őriznek himlővírusokat, amelyekből akár Észak-Korea, akár Irak, sőt az Oszama bin Laden nevével fémjelzett Al-Kaeda terrorcsoport is szerzett példányokat.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.