A fél világ a budapesti barlangot csodáljaA BBC honlapja főoldalon számol be a budapesti földalatti termáltó felfedezéséről, vagyis a Molnár János-barlang közelmúltban feltárt részéről. A több mint 20 méter magas, kupola alakú termet a magyar szakemberek több hónapnyi munkával érték el.
RÖVIDEN
A fél világ a budapesti barlangot csodálja
A BBC honlapja főoldalon számol be a budapesti földalatti termáltó felfedezéséről, vagyis a Molnár János-barlang közelmúltban feltárt részéről. A több mint 20 méter magas, kupola alakú termet a magyar szakemberek több hónapnyi munkával érték el. A budapesti termálbarlang felfedezéséről szóló videotudósítás délután háromkor a harmadik volt az e-mailben továbbküldött cikkek listáján, a videók között pedig az első helyen állt. A budapesti Molnár János-barlang újonnan felfedezett részét november közepén mutatták be a nyilvánosságnak a magyar kutatók, akik egy mesterséges vágattal érték el a világ legnagyobb termálvizes termét. (budapest.hu)
A személyzet űzi el a turistákat?
A mogorva szállodai személyzet és a pénzügyi válság távol tarthatja a külföldi turistákat a brit hotelektől egy olyan időszakban, amikor a gazdaságnak legnagyobb szüksége lenne az idegenforgalmi bevételekre – hangsúlyozta a brit kormány idegenforgalmi illetékese csütörtökön. Christofer Rodrigues, a Brit Turisztikai Hivatal, a VisitBritain elnöke szerint a turisták vereséget szenvedtek a puha törölközőkért és új szappanért vívott küzdelmükben. „Jelen helyzetben minőséget kell nyújtanunk. A pénz értékvesztése és az alacsony nívójú szolgáltatás létszámleépítést von maga után” – hangsúlyozta Christofer Rodrigues, aki szerint az elnyűtt törülközők, a használt szappan, s a nem éppen szolgálatkész, mogorva személyzet aligha felelnek meg a vendégek igényeinek. Christofer Rodrigues szerint a font leértékelődése az euróval és a dollárral szemben vonzóvá tehetné a szigetországi vakációzást. Ennek ellenére az idegenforgalmi bevételek az idén akár 4 milliárd fonttal is csökkenhetnek, ami 50 ezer fős leépítést vonhat maga után az ágazatban, amennyiben nem javul a szolgáltatások színvonala. (MTI)
Teljesítette tervét az Airbus
Tizenkét A380-as típusú óriásgép tavalyi leszállításával teljesítette célkitűzését az Airbus repülőgépgyártó mamutcég, 2008. december 30-ig 13 A380-ast juttatott el megrendelőihez. Az első A380-as 2007. október 15-én állt munkába a Singapore Airlines-nál, 2008-ban pedig újabb 5 óriásgép érkezett a szingapúri légitársasághoz. A Qantas 3, az Emirates pedig 4 A380-ast vett át 2008-ban. A világ legnagyobb, szolgálatban lévő személyszállító repülőgépei eddig több mint 21 ezer órát voltak a levegőben a 2200 kereskedelmi repülésük során, melyeken több mint 890 ezer utast szállítottak. A világ első, teljes terjedelmében duplafedélzetű repülőgépei ma már négy kontinenst kötnek össze, hét fő útvonalon. A380-asok menetrend szerint repülnek Szingapúrból Sydneybe, Londonba és Tokióba, Dubaiból New Yorkba és Londonba, valamint Sydneyből és Melbourne-ből Los Angelesbe. (airbus.com)
Rekordot döntött a Lufthansa
A globális válság miatt csökkenő utazási kedv ellenére tavaly utasrekordot állított fel a német Lufthansa: mintegy 57 millióan vették igénybe szolgáltatásait, 1,2 százalékkal többen, mint 2007-ben. Ez a szám nem tartalmazza a Lufthansa leánycége, a Swiss 13,5 milliós tavalyi utasszámát. A helykihasználtság mutatója 78,6 százalék volt tavaly a Lufthansánál, ez 1,1 százalékkal alacsonyabb az egy évvel korábbinál. A jó egész évi eredményekkel szemben a december havi 4 millió utas 3,7 százalékkal kevesebb volt, mint 2007 decemberében. (m)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.