Egy kórházi kezelés akár több tízezer euróba is kerülhet
Ne induljunk útnak biztosítás nélkül!
Utasbiztosítás, felelősségbiztosítás, sztornóbiztosítás – ezek a szolgáltatások mindenképpen jussanak eszünkbe, ha utazást szervezünk. E nélkül ugyanis óriási kockázat útnak indulni, mert valószínű, semmi baj nem történik, ám ha mégis, akkor az nagyon sokba fog kerülni.
A Wüstenrot utasbiztosítási cég legfrissebb adatai azt mutatják, hogy az ügyfelek mind gyakrabban gondolnak erre, igaz, csak az indulás előtt, az utolsó pillanatban.
2024 januárja és szeptembere között a biztosítások 71 százalékát online kötötték meg az indulás napján vagy az azt megelőző napon
– tájékoztatta lapunkat Zuzana Adamcová, a Wüstenrot elemzője. Adataik szerint a biztosítások iránt 18 százalékkal többen érdeklődnek. 2024-ben a rövidebb ideig tartó utazásokra ügyfelek 88 százaléka kötött biztosítást, ez jelentős növekedés a 2019-es adathoz képest, amikor ez az arány csupán 73 százalékos volt.
Fontos, hogy sokaknak van olyan bankkártyájuk, amely már eleve tartalmaz éves utasbiztosítást is, ezek azonban gyakran csak az alapszolgáltatásokat tartalmazzák, a drágább, exkluzív – arany, platina – kártyák már a prémium verziót kínálják az utasoknak. Van olyan csomag is, amely nemcsak a kártya birtokosának biztosít fedezetet, de a vele utazóknak is – ez akár öt személy is lehet. Néhány kártyás biztosításnál azonban az is feltétel, hogy magát az utazást is azzal fizessük ki, ha más módon fizetünk, akkor érvénytelen a biztosítás – sok az apró betűs rész, érdemes alaposan áttanulmányozni minden részletet.
Ha van ilyen, akkor érdemes ellenőrizni az utazás előtt, és ha megfelel, akkor azzal is útnak indulhatunk, ha nem, akkor érdemes külön kötni arra a célállomásra, ahova éppen készülünk – figyelve, hogy csak szabadidős lesz a kirándulás, vagy extrém sportok is tervben vannak, mivel ezekre nem minden csomag terjed ki. Az utasbiztosítás egyik előnye, hogy azt közvetlenül az utazás előtt is meg tudjuk kötni.
A csomagok általában az egészségügyi szolgáltatásokra terjednek ki, de sok tartalmaz poggyászbiztosítást, a repülőjárat késése, törlése esetén is kínál valamilyen fedezetet, és a felelősségbiztosítás is a csomag része.
A sztornóbiztosítás már egy kicsit bonyolultabb termék, ezt nem is lehet bármikor megkötni, a legcélszerűbb a foglalással együtt intézni, vagy bizonyos esetekben még néhány nappal az után, hogy megvásároljuk az utazást, repülőjegyet. Ez általában valamilyen komolyabb biztosítási esemény (súlyos betegség, kórházi kezelés, közeli családtag, utastárs halála stb.) esetén téríti vissza a befizetett összeget, vagy a repülőjegy árát.
És végül vannak még biztosítások – szintén bankkártyákhoz kínálják – amely bármilyen komolyabb indok nélkül visszatéríti az utazás árának 70 százalékát, ha mégsem utaznánk.
Persze, szerencsére az esetek nagy részében nincs szükség a nyaraláson a biztosításra, mert minden a terv szerint halad, ám ha mégis történne valami, a biztosítás fedezi a költségeket, ami mindenképpen nagy könnyebbség, ha tudjuk, hogy egy kórházi kezelés akár több tízezer euróba is kerülhet.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.