Ha valaki repülővel utazik, gyakran előfordul, hogy kell vigyen magával kabinbőröndöt, és/vagy feladott poggyászt. Esetleg megválasztaná, hol üljön. Korábban, a légi közlekedés fénykorában ezek a szolgáltatások már benne voltak a jegyárban (és a fedélzeti menü is), ma azonban extra díjat kell érte fizetni, nem is keveset. Megnéztük, mennyibe kerülnek ezek a szolgáltatások, az eredmény megdöbbentő.
Pofátlan extra díjak a fapadosoknál
A járvány után a légitársaságok az árakat is emelték, de ami igazán nőtt, azok az extra szolgáltatások ára. Akár az is előfordulhat, hogy az alapár – ha mindhárom, általunk szemlézett plusz opciót kiválasztja – akár négyszeresére is nő, így már nem igazán lesz olyan vonzó az ajánlat. Persze, igaz az is, hogy néha vannak csomagajánlatok, amelyek ezeket tartalmazzák, de azzal is legalább 150–300 százalékkal nőhet az alapár… A trendhez tartozik, hogy míg korábban a fedélzeten szállítható kabinbőrönd nem számított extrának, most azonban már ezért is pénzt számol fel sok légitársaság.
Ha a táblázatra nézünk, akkor jól látható, hogy ha több szolgáltatást is igénylünk, akkor nem szabad az első árat figyelni, könnyen lehet, hogy az lesz végül a legolcsóbb. Ilyen például Bécs–Barcelona járat, ahol a legolcsóbb árat a Wizz Air kínálja, az Austrian a legdrágábbat, de a végeredményben az osztrák társaság lesz a legolcsóbb, míg a magyar fapados a legdrágább – 365 százalékkal nő a végösszeg az alapárhoz képest! Vagy az isztambuli jegyeknél a török fapados a drágább, ám a végösszeg csak 26 százalékkal emelkedik, míg a Wizz Air ára 177 százalékkal, így kevesebb mint a felébe kerül a retúrjegy az AnadoluJettel. Jól látható a táblázatból, hogy a száz euró körüli árak a pofátlan extra díjak miatt végül a 350–500 eurós sávba kerülnek, fapadossal. Európán belül…
De érdekes megnézni azt is, mekkora különbségek vannak. Például a legolcsóbb kabinbőrönd a vizsgált útvonalakon 30 euró, a legdrágább 103,70 euró. A feladható poggyásznál (leszámítva azokat, amely árak már tartalmazzák ezt) 26,74 euró a legkedvezőbb, míg a legdrágább 145 euró. És az ülőhely díja is ilyen, a legolcsóbb 5,44 euró, a legdrágább 46 euró. Jellemző, hogy pl. az ázsiai fapadosoknál az extrák tényleg kis többletet jelentenek, míg Európában a diszkont cégek ezekkel megsokszorozzák az alapárat. Érdemes e szerint foglalni, ha valaki utazni szeretne, pofátlan felárak nélkül.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.