<p>Aki már járt Londonban, bizonyára tudja, hogy milyen elképesztő tömeg lehet a West Enden egy-egy árleszállítási szezonban, ez alól a karácsony sem kivétel. Ennek ellenére olyan élményben lehet részünk, amelyet nem érdemes kihagyni, és még a pénztárcánkat is megkíméli, ha megfelelően megtervezzük az utazást. Ne lepődjünk meg rajta, ha Londonban olcsóbban vásárolunk, eszünk, iszunk, mint Pozsonyban. Érdemes kihasználni a lehetőséget, hiszen a repülőjegy is olcsó az angol fővárosba.</p>
Karácsonyi bevásárlás Londonban
TANÁCS
Érdemes bekapcsolódni az ünnepi forgatagba, hiszen az árak alacsonyabbak lettek, mivel karcsúbb lett az adó, a boltok pedig kétségbeesetten versengenek a vevőkért, előrehozva a szezon végi árleszállításokat. És az angol font is nagyon sokat gyengült az euróhoz és a koronához képest. Így a gyenge font miatt szinte mindenhez olcsóbban jutunk hozzá – ez alól az ételek és a gyorséttermek sem kivételek. De azért legyünk körültekintőek!
Aki London belvárosát választja, az mindent egy helyen talál, a karácsonyi díszkivilágításban is gyönyörködhet, és ropogtathatja a sült gesztenyét, miközben az utcai kórusok karácsonyi énekét hallgatja.
Oxford Street
Oxford Street London legforgalmasabb vásárló utcája, ahol majdnem minden angol ruházati lánc képviselteti magát. A legnagyobb áruház a több mint 100 éves Selfirdges, amely szinte mindent árul, és a Harrods, na meg a Harvey Nicols mellett az egyik legfelkapottabb és legelőkelőbb bevásárlóközpont. A Selfridges homlokzatán levő óra kedvelt találkahelye a londoniaknak, úgyhogy ne ijedjünk meg a tömegtől, ami a bejáratnál fogadhat. Az Oxford Streeten egy másik angol kedvenc, a John Lewis is megtalálható. A kiváló minőségű lakberendezési tárgyairól híres bolt nem csak a lakást, hanem minket is öltöztet, hiszen a boltban ruházati termékek is kaphatóak, és olyan márkákat találhatunk, mint a Chanel, a Dior vagy a Gucci. Ráadásul az alacsony ár garantált, és bárkinek visszafizeti a különbözetet, hogyha a vásárolt terméket olcsóbban megtalálja máshol. A nagyobb láncok, mint a GAP, a NEXT, a Top Shop, a Monsoon-Accessorise, a Zara vagy az H&M az a Oxford Street-i metrómegálló környékére koncentrálódnak, a sort a legolcsóbb áruház, a Primark zárja a Marble Archnál.
Regent Street
Az elegáns Regent Street a drágább boltoknak ad otthont. Az utca hosszú és girbegurba, mindkét oldalon gyönyörű XIX. századi épületekkel. A karácsonyi pompa talán itt a leghangulatosabb, a több kilométernyi égővel díszített fákat legjobban az emeletes busz tetejéről élvezhetjük (ha előre furakodunk). Az utca két leghíresebb boltja a Liberty & Co és a hét emeletes Hamleys játékbolt, ami maga a csoda a gyerekek számára. A Liberty csak csúcsminőséget árul, a divattervezők többségének a termékeivel együtt és a menyasszonyi ruhákon át az ételspecialitásokig mindent megtalálunk ebben az áruházban.
Brunswick
A Brunswick stílusos üvegpalota a Bloomsbury negyedben, a belváros szívében, a Russel Square szomszédságában. Akik városnéző túrán vannak, azoknak talán ez a legkényelmesebb hely, ha maradt még energia némi bevásárláshoz. A Brunswickben minden megtalálható, ami a divatlapokból visszanéz ránk. A sikkes Oasis, a különleges divatot áruló Joy, a tinis New Look, az igazi angol Hobbs és a világhírű French Connection (FCUK) láncoknak mind van üzlete itt. Szombatonként pedig piac is van, ahol az olasz pizzától a gumicukorig minden kapható, és amely karácsony táján díszeket és dekorációt is árul, nagyon megdobja az ünnepi hangulatot. A Brunswickre jellemző, hogy mindig előjön valami érdekes promócióval, ami csakis az áruházra jellemző. Nemrég például a magas sarkú cipőben érkezők kaphattak ingyen papucsot a kényelmes bevásárlás érdekében.
Covent Garden
London híres piaca, és intellektuális találkahelye minden karácsonykor kitesz magáért, nem csoda, hogy igen komoly tömeg gyűlik össze ezen a helyen az ünnepek előtti felhajtás közepette. A Covent Gardenre oly jellemző eklektikus egyvelege az egyedi ajándék boltoknak (Crazy Pig Designs, The Cuffs & Co, The Kite Store) és butikoknak (Fuzziwuzzi, Jigsaw, Kookai) hangulatos és különleges atmoszférát kölcsönöz a helynek. Az édesszájúak itt remek csokoládé és édességboltokat találhatnak és sok a különleges drogéria is. A környéken lévő boltok listáját ezen a weboldalon nézhetjük meg, ha pedig valamilyen speciális ajándékot szeretnénk, érdemes célirányosan haladni, mert nagyon könnyű elcsábulni a sok érdekes kisbolt között. A Covent Garden szintén fel van díszítve karácsonyi fényekkel az ünnepi időszakban, minden évben a pici égőkkel hóesést imitáló világítás is várja a vásárlókat, amelyet mindenképpen érdemes látni, ha a bevásárló utunk ütemterve engedi.
Westfield London
London legújabb bevásárló-paradicsoma az egész várost lázban tartja. A Central metró vonalról a Shepherd's Bush és a White City, a Hammersmith & City metró vonalról pedig Wood Lane és a Shepherd's Bush Market megállóktól egy kőhajításnyira található a komplexum, olyan monstrum, hogy nem lehet elmenni mellette. A Westfield a legnagyobb bevásárlóközpont Európában, több mint 200 bolttal és késő estig tartó nyitva tartással. A komplexum egyvelege az olyan drága tervezői butikoknak, mint a Louis Vuitton, a Versace, a Tifany&Co, a Mullbery, a Burberry vagy a Dior, csak úgy mint a már említett kedvenc ruhaboltoknak, és áruházaknak, így garantáltan minden ízlést kielégít. A boltok között sok olyan is van, amit még az angolok is alig ismernek, vagy nem szokványos még európai szinten sem, mint például az ausztrál UGG cipő, a Barönjon férfidivat, a spanyol Desigual divat, a női Ipekyol felsőruházat, a fehérneműs Rigby & Peller, a luxus ruházatáról híres LK Benett, a Thomas PINK, Gery Webber tervezők boltja, a divat őrült Duchamp, a francia Étincelle, és a rockos Fornarina.
Amit London kínál a vásárolni vágyóknak, az nem csak utánozhatatlan, de felsorolhatatlan is. Azok, akiknek több az ideje és a hangulatot keresik, még mindig maradt ajánlatunk: felkereshetik a St. Christopher’s Place-t és a Carnaby Street-i boltokat rögtön az Oxford Street mögött, a menő boltokat a Duke of York Square-en, a Camden piac karácsonyi forgatagát, vagy a Temze mentén az óriáskerék mögött lévő Southbank nevű kirakodóvásárt is. Garantáltan nem fognak csalódni.
Hogyan juthat el Londonba?
Pozsonyból, Budapestről és Bécsből is több járat jár naponta, ezek közvetlen összeköttetést biztosítanak az angol fővárossal. A jegyek átlagosan 3000 korona (100 euró) körül vannak, de aki szerencsés, az akár 600 koronáért is vehet jegyet, minden illetékkel. A városi tömegközlekedés egy napra megközelítőleg 5 font (170 korona, 5,64 euró). (tl, szl)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.