Ezek a világ legdrágább városai

New York

Az üzleti utakban általában az a jó, hogy nem az ember fizeti magának, hanem jó esetben a cége. Azonban a vállalatoknak se mindegy, mennyit csengetnek ki alkalmazottuk elküldésére a világ másik felébe. Az ő döntésüket is segítheti a CNN-en közölt lista, ami bemutatja az üzleti utazás szempontjából legdrágább városokat.

A menedzsmenteknek tanácsokat adó ECA International mérte fel globálisan, melyik városban mennyire drága létezni egy üzleti út vagy konferencia során. A listát ismét az amerikai New York vezeti, a tavalyi listáról pedig egy másik amerikai (fő)város, Washington is bekerült (a negyedik helyre). Mivel a dollár erősödött az utóbbi időszakban, az USA is megdrágult, így a kaliforniai nagyvárosok – Los Angeles és San Francisco – is bekerültek a top 10-be - írja a Travelo utazási portál. 

A legdrágább városok még mindig Svájcban vannak, négy is található a legdrágább tízben. Genf globálisan második, tehát Európa legdrágábbja. 

Új szereplő a tízes listán az izlandi főváros, Reykjavík, ami a mezei turistáknak is baromi drága, de most már az üzleti utazóknak is az. Az északi városban kevés a hotelszoba, pedig az igény nagy lenne rájuk, így viszont a szállások árai szálltak el. Reykjavíkban emellett általánosságban is sokat el lehet költeni élelmiszerre, szolgáltatásokra stb.

A lista a négycsillagos hotelekben való megszállást veszi alapnak, de a (tömeg)közlekedés, taxizás és étkezés költségeit is beépíti. A listáról amúgy kiesők is voltak: Afrika egyik legdrágább városa, az angolai Luanda tavaly még a negyedik volt, idén már nincs is a top 10-ben. Ennek oka, hogy az olajban gazdag, a polgárháborús múltat már elég rég maga mögött tudó állam gazdasága erősödik, a biztonság fokozódik, így a szállások árai is csökkennek.

Azt is számításba veszi az ECA, hogy az adott ország devizája, hogy teljesít, hisz mindent a dollárhoz igazítva mérnek. Ennek megfelelően imbolyog például London teljesítménye, hisz a Brexit miatti káosz okán össze-vissza ugrál a font árfolyama. Ráadásul szintén a Brexit hatása, hogy üzletileg már nem lesz annyira fontos a város, így eshetnek az árak.

Az ECA összességében azt javasolja az üzleti útra készülőknek, hogy folyamatosan figyeljék a városok helyzetének alakulását, és persze kerüljék el a turisztikai főszezonokat. És akkor következzen a lista a dollárban megadott, naponta ezekben a városokban elköltendő pénzzel:

 

New York, USA – 799 dollár,

Genf, Svájc – 716 dollár,

Zürich, Svájc – 661 dollár,

Washington, USA – 621 dollár,

Párizs, Franciaország – 617 dollár,

Reykjavík, Izland – 615 dollár,

San Francisco, USA – 581 dollár,

Basel, Svájc – 579 dollár,

Los Angeles, USA – 578 dollár,

Bern, Svájc – 576 dollár.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?