Szinte az egész világon eltűnt a turizmus, ahol még működik is valamennyire, ott is csak lélegeztetőépen van, már akkor is örülhetnek, ha a korábbi utas-, vendégszám töredékét el tudják érni.
5 trend a jövő (év) turizmusából
A koronavírus-járvány minden bizonnyal alaposan felforgatja a piacot, a trendeket, ez utóbbiak közül már most is látható néhány, azaz, hogy milyen lesz a turizmus a világjárvány lecsengése, és/vagy a vakcina megjelenése után. Bemutatjuk azt az öt trendet, amely minden bizonnyal jellemző lesz a jövő, de legalábbis a 2021-es év turizmusára – feltéve, ha addig, vagy az új év első heteiben fokozatosan feloldják a korlátozásokat. A trendek többsége olcsóbb, kényelmesebb utazásokat, turistabarátabb ügyintézést hozhat.
1. Olcsóbb repülőjegyek
Már most látható, hogy a repülőjegyek még sokáig lényegesen olcsóbbak lesznek, legyen szó európai utazásról, vagy a világ távolabbi célpontjaira induló járatokról. Az ok egyszerű, a megcsappant keresletet csak az akciós jegyekkel tudják valamelyest feltornázni. Mivel az üzleti utasok jövőre még nem nagyon hoznak bevételt, így az indulás előtt, hirtelen megugró jegyárakra sem kell számítani.
2. Olcsóbb szállások
Ahogy a légitársaságoknál, úgy a szállodáknál is igaz lesz az, hogy jövőre szinte csak az egyéni, vagy kisebb csoportokban utazókra – azaz a turistákra – számíthatnak, így kénytelenek lesznek csökkenteni az árakat. Igaz ez az elsősorban tehetősebb és/vagy üzleti vendégrétegre specializálódott luxushotelekre is, várhatóan azok esetében még nagyobb lesz az árcsökkenés – így aki szeretne, az jövőre kipróbálhatja az ilyen szállásokat is – most baráti, vagy legalább megfizethető áron.
3. Rugalmasság
Már idén megjelent a rugalmasság, az összes hotel, légitársaság, szolgáltató most, és várhatóan a következő év első felében is abszolút rugalmasságot kínál azoknak, akik jegyet, szállást, programot foglalnak – azaz a tervezett programot indoklás nélkül lemondhatják, a befizetett árat visszatéríthetik, vagy ha ezt nem is kapják meg, akkor ennek értékében egy utalványt kapnak, amelyet egy másik időpontban fel tudnak használni. Vannak légitársaságok – pl. a fapadosok – amelyek szigorúbbak, a rugalmasságot is csak a következő egy vagy két hónapra kínálják, de olyan is akad, amely pont ellenkezőleg, kétéves időtartamot kínál a módosításra, lemondásra.
4. Érintésmentes utazás
Már ma is egyre több mindent meg tudunk oldani érintésmentesen, ám a trend tovább fejlődik a következő évben –eltűnhetnek a papíralapú megoldások (nem kell a recepción kitölteni az adatainkat), mindent előre, és online fogunk intézni, ha kell, nyomtatni. A repülésnél pedig előtérbe kerül az egyéni kezelés, azaz magunk csekkolunk be a járatra – ha lehet még otthon –, mi adjuk fel a csomagot, mi ragasztjuk rá a poggyászcímkét. Az önkiszolgáló pultok képernyője pedig megváltozik – már nem kell megérinteni a képernyőt, hiszen az a legújabb technológiának köszönhetően már az ujj közelségét is érzékeli, így gyakorlatilag a képernyő fölött, a levegőben mutogatva intézhetjük az összes teendőt.
5. Eltűnhetnek a vízumok
Nagyon sok ország van bajban, mindegyik abban reménykedik, hogy a járvány után a beinduló turizmus eljut hozzájuk is. Ezt pedig különböző támogatásokkal lehet elérni, az egyik legkézenfekvőbb, hogy ha van, akkor el kell törölni a pluszkiadásokat és ügyintézést jelentő vízumkötelezettséget. Ha ez nem megy, akkor legalább egy egyszerűbb, online regisztrációra lehet cserélni. Bizonyított tény ugyanis, hogy azok az országok, amelyek eltörölték a vízumot, sokkal népszerűbbek lettek a turisták körében, sokszor két számjegyű növekedést hozott az intézkedés már az első évben.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.