44 euró (1205 korona) lesz a reptéri bejelentkezés, azaz a check-in

FELDOLGOZÁSBeváltotta a Ryanair fenyegetését, utasai ezentúl valóban csak külön költség fizetése ellenében jelentkezhetnek (csekkolhatnak) be mind online, mind személyesen. Aki elfeledkezik az internetes megoldásról, azt ráadásul meg is büntetik, hogy máskor jobban figyeljen.

FELDOLGOZÁS

Beváltotta a Ryanair fenyegetését, utasai ezentúl valóban csak külön költség fizetése ellenében jelentkezhetnek (csekkolhatnak) be mind online, mind személyesen. Aki elfeledkezik az internetes megoldásról, azt ráadásul meg is büntetik, hogy máskor jobban figyeljen. Az új intézkedés 46 millió fontos költség megtakarítást eredményezhet a vállalat számára, az utasok viszont ismét rosszul járnak.

Hiába volt a nemzetközi felhördülés a Ryanair terve hallatán, a fapados légitársaság valószínűleg inkább biztatásnak vette a sok kritikát és csak azért is megszüntette az ingyenes check-in lehetőségét – számolt be a Telegraph. Természetesen azért egy hivatalos magyarázat is kísérte a nagy felháborodást kiváltott intézkedést.

„Ez a változás lehetővé teszi, hogy minden utas, azokat is beleértve, akik regisztrált csomaggal utaznak, bejelentkezhessenek online, így elkerüljék az időpazarló sorokat és késlekedéseket a repülőtéri check-in asztaloknál” – mondta Dennis O'Leary, a Ryanair szóvivője, aki szerint az új intézkedés 46 millió fontos költség-megtakarítást eredményezhet a vállalat számára.

Az utasok ezentúl szerényebb, 5 fontos (5,50 euró) díj ellenében online végezhetik el a chcek-in folyamatot, míg akik nem élnek ezzel a lehetőséggel, azoknak 40 fontot (44 euró) kell fizetniük a reptéri személyzet igénybevételéért, ami tehát mostantól extra kínálatnak számít.

A jelentős összegű, büntető jellegű költség az új szabályról elfeledkezőkkel szemben a Ryanair szerint nevelő célzatú. „Reméljük, csak egyszer felejtik el. A magas költségnek az a célja, hogy bátorítsa az embereket az online chcek-inre, és hogy ne kerüljenek megint ebbe a helyzetbe. Technikailag a költség azért van, hogy fedezze az újrakiállítás költségeit” – mondta a szóvivő.

A csekkolással kapcsolatos változtatásokkal egyidőben a Ryanair azt is bejelentette, hogy a 16 év alattiak ezentúl nem utazhatnak felnőtt kísérete nélkül és mostantól a fényképes személyazonosítás egyetlen elfogadható lehetősége az útlevél lesz. Nem csodálkoznánk, ha mindezek alól mégis csak lenne kibúvó a megfelelő összeg megfizetése után.

A Ryanair szolgáltatásait múlt évben 58,5 millió utas vette igénybe és a vállalat 545 millió fontot zsebelt be különböző többletköltségeinek köszönhetően. Egy kutatás szerint a jegyárban nem feltűntetett felárak miatt a Ryanair jegyei akár 60 százalékkal is drágábbak lehetnek, mint versenytársaié.

Hasonlóan kellemetlen újítást vezetett be a British Airways légitársaság is, náluk mostantól az kerül extra pénzbe, ha előre szeretnénk helyet foglalni egy adott járaton, hogy ne véletlenszerű üléseken kelljen utaznunk. A többi légitársaság is hasonló intézkedéseken gondolkozik, hogyan jusson extra bevételekhez a jegyáron és az illetékeken felül.Több más légitársaság, mint a Virgin Atlantic, Air France és a Lufthansa sem kívánja bevezetni a helyfoglalásért szedett felárat, de az Egyesült Államokban egyre több cég választja ezt a módszert az egyre növekvő veszteségek ellensúlyozására. Az elmúlt egy évben a British Airways 401 millió fontos bevételkiesést könyvelhetett el, tehát nem csoda, hogy szüksége van folyamatos ötletelésre a válság okozta folyamatos hanyatlás kezeléséhez. Ez sajnos nem csak az extra költségek terén mutatkozik meg. A Times cikke szerint a British jó példa arra az aggasztó jelenségre, hogy a fapados és a teljes ellátást kínáló légitársaságok fogalma hogyan mosódik össze a gyakorlatban. A British Airways sosem nevezte magát fapados vállalatnak, de a szolgáltatásai (azonos jegyárak mellett) folyamatosan romlanak, a nemzetközi járatok hosszabb útjain a két meleg étkezésből már csak egy lett, a turistaosztályon pedig már nem szolgálnak fel meleg ételt az utasoknak. (tl, szl)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?