VB-KRÓNIKA

E CSOPORT
SZLOVÁKIA–CSEHORSZÁG 3:3 (0:1, 2:2, 1:0), gólütők: Višňovský (24.), Demitra (38.), Nagy (54.), ill. Straka (17., 28.), Výborný (31.). Játékvezető: Dutil (kanadai); kiállítások 10:8, 10 perces nagybüntetést kapott Országh, Pálffy, ill. Richter. Duda 5 percet kapott, majd végleg kiállították.

E CSOPORT

SZLOVÁKIA–CSEHORSZÁG 3:3 (0:1, 2:2, 1:0), gólütők: Višňovský (24.), Demitra (38.), Nagy (54.), ill. Straka (17., 28.), Výborný (31.). Játékvezető: Dutil (kanadai); kiállítások 10:8, 10 perces nagybüntetést kapott Országh, Pálffy, ill. Richter. Duda 5 percet kapott, majd végleg kiállították. Gól emberelőnyből 2:2, -hátrányból 0:0; 13 000 néző (telt ház). SZLOVÁKIA: Lašák–Višňovský, Štrbák, Švehla, Suchý, Lintner, Majeský, Čierny, Milo–Pálffy, Stümpel, Zedník– Šatan, Demitra, Bondra–Országh, M. Hlinka, Nagy–Radivojevič, Kapuš, Sejna; CSEHORSZÁG: Vokoun–Kadlec, Hejda, Kolařík, Špaček, Modrý, Kaberle, Richter–Duda, Straka, Sup–Vrbata, Vašíček, Hlaváč–Hejduk, Reichel, Výborný– J. Hlinka, Hudler, Kotrla.

UKRAJNA–AUSZTRIA 2:5 (0:0, 0:3, 2:2), gólütők: Sahrajcsuk, Procenko, illetve R. Divis 2, Doyle, Hohenberger 2. Az osztrákoknak ez volt a második győzelmük a világbajnokságon.

A Finnország–Németország meccs lapzárta után ért véget.

F CSOPORT

OROSZORSZÁG–KANADA 2:5 (1:1, 0:2, 1:2), gólütők: Frolov (5.), Archipov (59.), ill. – Doan (8.), Maltby (28.), Briere (36.), Maltby (41.), Doan (53.). Kiállítások 9:8; gól emberelőnyből 1:2, -hátrányból 0:1. Játékvezető: Looker (amerikai), 5500 néző.

DÁNIA–LETTORSZÁG 2:4 (0:0, 2:2, 0:2), gólütők: Grey, Degn, illetve Kercs 2, Sirokovs, Pantelejevs. A lettek egyételműen jobbak voltak, az első félidőben csak a dán kapus kiváló védései menetették meg góloktól az északiakat. Az utolsó húsz percben aztán kiütközött a lettek jobb erőnléte, s végeredményben ez döntött a mérkőzés kimeneteléről. Lettországnak még maradt esélye a továbbjutásra.

A Svédország–Svájc találkozó lapzárta után ért véget.

1. Kanada 5 4 1 0 18:6 9

2. Svédország 4 3 0 1 15:7 6

3. Oroszország 5 2 0 3 16:14 4

4. Svájc 4 2 0 2 12:11 4

5. Lettország 5 2 0 3 10:16 4

6. Dánia 5 0 1 4 8:25 1