U21-es Eb Szlovákiában: készek a stadionok, már százötvenezer jegy talált gazdára

dac

Az összes elérhető jegy 70 százaléka talált már gazdára a Szlovákiában megrendezésre kerülő, nyári U21-es labdarúgó-Európa-bajnokságra.

A június 11. és 28. között megrendezésre kerülő kontinenstornát nyolc szlovákiai városban bonyolítják le, minden egyes csoporton két stadion osztozik. A házigazda szlovákokat is tartalmazó A csoportot Pozsonyban és Nagyszombatban, a B-t Dunaszerdahelyen és Nyitrán, a C-t Zsolnán és Trencsénben, a D-t pedig Kassán és Eperjesen játsszák.

Százötvenezer jegy

A Csallóköz dörzsölheti a tenyerét, hiszen a dunaszerdahelyi MOL Arénában különösen izgalmas mérkőzésekre van kilátás: a sorsolás szeszélye folytán háromszor is a csehek lépnek ott pályára, a szlovének mellett két illusztris ellenféllel, az angol és a német U21-esekkel szemben. A DAC otthonában ezután egy negyeddöntőt is rendeznek.

Csütörtökön a pozsonyi Nivy bevásárlóközpontban egy egész délutánon át tartó műsort rendeztek a szervezők, amelynek során az érdeklődők lefényképezkedhettek az U21-es Eb-győztesnek járó trófeával, valamint autogramot kérhettek a szlovák utánpótlás-válogatottat képviselő Artur Gajdoštól és Nino Marcellitől.

Emellett sajtótájékoztatót is szerveztek, amelyen a nyári Eb-vel kapcsolatos újdonságokról adtak hírt. Kiderült, hogy eddig összesen 150 ezer jegy talált gazdára, amely az összes elérhető jegy 70 százaléka. Több mérkőzésre, köztük a döntőre és a házigazda szlovákok csoportmeccseire már telt házat hirdettek.

Örülünk, hogy minden az ütemterv szerint halad. Jelenleg már csak apróságokat kell megoldanunk az egyes stadionokban, valamint a csapatok kéréseit igyekszünk teljesíteni az edzéslehetőségek és elszállásolás terén

– nyilatkozta Peter Palenčík, a Szlovák Labdarúgó-szövetség (SFZ) főtitkára.

Svk U21

Készek a stadionok

A sajtótájékoztatón az is elhangzott, hogy a hét eleve kész stadion mellett már a nyolcadik is készen áll a mérkőzések rendezésére: az eperjesi Tatran Aréna ünnepélyes megnyitóját május 3-án tartják egy szlovák és eperjesi legendák közötti gálameccsel.

Marek Sapara, az UEFA nagykövete arra hívta fel a figyelmet, hogy az U21-es Eb rendezése rengeteget segíthet a szlovák futballnak. 

Talán ez a legnagyobb volumenű torna, amit Szlovákiában rendezni lehet. Segít minket a stadionfejlesztésben is, láthatjuk, hogy például edzőpályák épülnek Kassán. A rendezés csakis a javunkra válhat 

– mondta a korábbi válogatott labdarúgó.

A szlovák U21-es válogatott nem tartozik a torna esélyesei közé, de igyekszik a lehető legjobban felkészülni a viadalra: a múlt héten két elit válogatott ellen (Németország – 0:1, Franciaország – 0:4) játszott barátságos mérkőzést.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?