Továbbra is nyeretlen a DAC

Dunaszerdahely |

<p>Továbbra is nyeretlen a DAC, a Fortuna Liga 5. fordulójában a bajnoki címvédő Trencsén ellen szenvedett 3:2-es vereséget. Két ellentétes félidő után a vendégek mindhárom pontot megszerezték.&nbsp;</p>

FC DAC 1904 Dunajská  Streda - AS Trenčín 2:3 (0:2)

Gólszerző: 81. és 85. Szarka - 1. Lawrence, 4. Kalu, 69. Bala

Sárgalapok: 27. Kwin, 93. Šabala  -  20. Rafael, 29. Baez, 40. Kalu, 90. Ket

Játékvezetők: Vnuk - Slyško, Benko - 1.612 néző

FC DAC: Tofiloski - Brašeň (79. Simon Pambou), Michalík, Kwin, Németh Zs. (44. Szépe) - Polievka (57. Vida), Huk,Nagy P., Pačinda - Szarka, Šabala

Trenčín: Chovan - Šulek, Ket, Rafael, Holúbek - Baez - Kalu (79. Mikeš), Jančo (85. Kleščík), Lawrence, Bala (71. Johnson) - Janga

Már az 1. percben vezetést szerzett a Trenčín, egy beadás után Lawrence talált a kapuba - 0:1. Mielőtt támadásba lendült volna a DAC, újabb gólt szerzett  a vendégcsapat, a 4. percben Kalu volt a gólszerző - 0:2. Ezután Szarka szépíthetett volna, de a baloldali lövése a kapu mellé szállt.  A 20. Percben Šabala veszélyeztett, de Chovan kapus a helyén volt. Ezután főleg a két játéktéren folyt a játék, komolyabb veszély nélkül. A 30. percben egy szép akció végén Šabala talált a kapuba, de a gól les miatt érvénytelen volt. A 38. percben szépíthetett volna a DAC, Polievka beadása után Szarka lőtt a kapu fölé.

A második félidőben aktívabban játszott a DAC, továbbra is a két tizenhatos között folyt a játék, nagyobb helyzetek nélkül. A 67. Percben Kalu állt közel a gólszerzéshez, Kalu lövése a kapufát találta el. A 69. percben ismét változott a mérkőzés állása, Kalu beadása után Bala növelte a Trenčín előnyét - 0:3. A 81. percben jött a szépítés, egy kiugratás után Szarka Ákos a kapust is kicselezve a hálóba talált - 1:3. Két perccel később Šabala tört egyedül kapura, Chovan lövését menteni tudta, a kipattanónál viszont Szarkával szemben szabálytalankodtak. A megítélt büntetőt Szarka értékesítette - 2:3. A további támadások után már nem talált a kapuba a DAC, így a Trencsén örülhetett a győzelemnek.