Egyre több informatikával foglalkozó japán vállalat fogadja el a neurodiverzitás koncepcióját

agy k

Egyre több informatikával foglalkozó japán vállalat karolja fel a neurodiverzitás, az eltérő agyi működés koncepcióját, és alkalmaz valamilyen mentális problémával vagy fejlődési rendellenességgel küzdő embereket.

Míg ezek az alkalmazottak bizonyos területeken nehezen boldogulnak, ugyanakkor például az informatika vagy a digitális fejlesztés területén jól helytállnak egyedi képességeiknek köszönhetően. Ez a felfogás a munkaerőhiány megoldásában is segítséget jelenthet.

A jokohamai JGC Parallel Technologies Inc. 37 alkalmazottjának 90 százaléka él valamiféle fejlődési rendellenességgel, illetve küzd mentális problémával. Avatari Kenta, az informatikával foglalkozó vállalat elnöke elégedetten számolt be arról, hogy alkalmazottaik, „ha nincs rajtuk felesleges nyomás, kitűnő munkát végeznek, mivel szeretik az informatikát és teljesen elmerülnek benne”.

A neurodiverzitás koncepciója azt jelenti, hogy az agyi és neurológiai működés különbségeit tiszteletben kell tartani – magyarázta Avatari, hozzátéve, hogy ez a társadalom számára is hasznos.

A vállalatnál fontos szempont, hogy nem sürgetik a munkát, mindenki a saját tempójában dolgozhat, és figyelembe veszik az egyes dolgozók speciális helyzetét, például a közlekedési nehézségeket, a fény- és hangérzékenységet, és ezért távmunka-rendszert vezettek be.

Az elnök elmondta, hogy mivel a vállalat sikeresen működik, terveik szerint továbbra is tíz új alkalmazottal bővítik az állományukat évente.

Japán több nagyvárosában, köztük Tokióban, Oszakában és Fukuokában is működik a fogyatékossággal élő, fejlett informatikai munkára szakosodott embereket továbbképző központ, amely például a mesterséges intelligenciával, a gépi tanulással és az adattudománnyal kapcsolatos tudásukat fejleszti, és segít nekik a megfelelő munkahely megtalálásában.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?