A labdarúgó Fortuna Liga 2. fordulójában a DAC 3:1-re legyőzte a liptószentmiklósiakat a MOL Arénában, így megszerezte első pontjait az idei szezonban.
Lencsés Zoltán

2021. augusztus 1. 20:01

dac
- Somogyi Tibor felvétele

A nagymihályi vereség és a Partizan elleni kupakudarc után hazai pályán, az újonc liptószentmiklósiak ellen javíthatott idei rossz mérlegén a DAC.

Az első percben jött a hidegzuhany a hazaiak számára: Kružliakról Andricshoz pattant a labda, aki észrevette a kint álló Jedličkát és a hálóba emelt - 0:1. Gyorsan jöhetett volna az egyenlítés egy beívelt szabadrúgás után, de a vendégek védői tisztázni tudtak. Hasonló volt a helyzet a 7. percben is, amikor Divkovic szép egyéni akciója fejeződött be egy blokkal.

Az első félidőben állandó volt a DAC mezőnyfölénye, de Káčerík lövésénél a liptószentmiklósiak közel jártak a második gólhoz is. A 15. percben az aktívan mozgó Ciganiks hozta kihagyhatatlan helyzetbe Verát - csakhogy mindenki döbbenetére a fiatal argentin kihagyta a ziccert, a kaput sem találta el. Majdnem ekkora helyzetbe került Rymarenko is a 18. percben, de lapos lövése elszállt a kapu előtt.

A DAC-nyomás kitartott, de a helyzetek egyre inkább elmaradtak. Amikor pedig a 32. percben a vendégek előtt adódott újabb nagy lehetőség a gólszerzésre, elégedetlen füttyszó töltötte be a MOL Arénát.

A 44. percben Schäfer szabadrúgása csak nagyon kevéssel szállt fölé, a 45. percben pedig a magyar válogatott középpályása végre felébresztette a MOL Arénát: védhetetlen gólt akasztott a jobb felsőbe, 1:1.

A második félidőt is mezőnyfölénnyel, de nem éppen elevenen kezdte a DAC. Az első nagyobb helyzetre az 56. percben került sor, Kružliak fejelt mellé egy szöglet után. Egy perccel később góllá érett a nyomás: Divkovic előbb a kapufát találta el, majd ismét lövéssel próbálkozott, a lepattanóból pedig Taiwo előnyhöz juttatta a DAC-ot - 2:1.

A gól után kicsit visszaesett a mérkőzés tempója, a következő nagy lehetőség Taiwo előtt adódott a 74.percben, majd egy szöglet után Njie fejesét szemmel tolta ki a vendégek hálóőre. A 83. percben a csereként beállt Sharani szintén beállt a nagy helyzetet kihagyók sorába: egyedül vezethette a kapusra a labdát, de végül elcselezte magát. A 87. percben újra életjelet adtak magukról a vendégek, egy szöglet utáni fejesnél Jedličkának résen kellett lennie. A túloldalon Divkovic megpecsételhette volna a vendégek sorsát, de ez is csak centiken múlott.

Az ötperces hosszabbítás végén még egy gyors hazai ellentámadásra jutott idő, Moumou indította Sharanit, aki a kapussal szemben ezúttal már nem hibázott. A DAC a második fordulóban megszerezte első szezonbeli győzelmét.

DAC–Liptovský Mikuláš 3:1 (1:1)

MOL Aréna, 3446 néző

Góllövők: Schäfer (45+1.), Taiwo (57.), Sharani (90+5.), ill. Andrics (1.)

Sárga lap: Schäfer (DAC)

Az elmúlt időszakban arra kértük olvasóinkat, járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez annak érdekében, hogy a jelentős költségekkel járó hiteles, megbízható hírszolgáltatást hosszú távon biztosítani tudjuk.

Köszönjük a pozitív fogadtatást. Jó érzés tudni, milyen sokan tartják fontosnak a független, magyar nyelvű újságírás fennmaradását Dél-Szlovákiában, és milyen sokan szeretik az Új Szót.

A beérkezett támogatások lehetővé tették, hogy új munkatárssal bővítsük az ujszo.com professzionális csapatát, fejlesszük szolgáltatásainkat, növeljük az ügyeletben töltött órák számát. Nagyszerű eredmény ez olyan gazdasági környezetben, ahol a fejlesztések helyett a költségek visszafogása került sok helyen célkeresztbe.

Hálásak vagyunk eddigi támogatásaikért, és kérjük, továbbra is segítsék az ujszo.com fejlesztését. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.