Szenci és rimaszombati bravúr idegenben

A rimaszombatiak Licsérden, a szenciek Varannóban arattak bravúros győzelmet a II. labdarúgóliga 10. fordulójában. Gólokban gazdag találkozón nyert a DAC az újonc Rapid ellen, súlyos vereséget szenvedett otthonában a kassai 1. FC, s immár sereghajtó.

Nagy József (a labda mögött) lőtte szombaton a dunaszerdahelyiek harmadik góljátÖrzsik Ödön felvételeSlovan Duslo Šala–Báč 2:1 (0:0)

Góllövők: Vyskoč (49.), Molnár (58.), ill. Horký (68.), játékvezető: Šulgan, 1360 néző. Sárga lap: Molnár, Sikorjak, Lancz, Kováč, Vencel, ill. Chorvát, Cisár, Puchner, Kostoláni. Piros lap: Puchner (70.). Unalmas, ötlettelen játékot láthattak a nézők a két újonc idei első összecsapásának első félidejében. A vágsellyeiek voltak mezőny-fölényben, néha több percre saját térfelükre szögezték a bacsfaiakat, de helyzetig nem tudtak eljutni, mindössze két távoli lövésre szánták el magukat, de Kostoláni kapuját egyik sem veszélyeztette. A második játékrészben is folytatódott az erőfoci, de már gólokkal. Szöglet utáni kavarodásból Vyskoč talált a bacsfai kapuba, majd sarokrúgás után Molnár fejjel volt eredményes. Horký ugyan szépített, de Puchner kiállítása után a vágsellyeiek gond nélkül megőrizték az egygólos előnyt. BÁČ: Kostoláni–Szíjjártó, Puchner, Cisár, Mikulec–Nagy T. (84. Kaprás), Horký, Pukalovič, Chorvát (57. Bodrogi)–Meszároš (57. Lopú), Tomčák. (sd)

DAC–Rapid 4:2 (2:0)

Góllövők: Drobný (12.), Bognár (39., 84.), Nagy J. (54.), ill. Hodulík (88.), Stacho (90. – 11-esből). Jv.: Šipoš, 1290 néző. Sárga lap: Sárkány, Lukovics, ill. Hodulík, Vaňko. A hazaiak már a 12. percben vezetést szereztek, Drobný kapáslövése a jobb felső sarokban landolt. Ezt követően a fővárosiak kétszer is gólt szerezhettek volna. Stacho kiugrásánál, majd Liptaj fejesénél azonban Šanta, a hazaiak kapusa nagy bravúrral hárított. A 39. percben szabadrúgást végeztek el a sárga-kékek, Bognár az ötösről senkitől sem zavartatva a hálóba fejelt. Fordulás után az 54. percben Nagy József tört be a vendégek 16-osába, és a kifutó kapus mellett higgadtan az ellenkező sarokba helyezett. A 84. percben Bognár fejjel növelte a csallóköziek előnyét. A vendéglátók a végjátékban elméláztak. Előbb a 88. percben egy szögletrúgást követően Hodulík fejjel szépített, majd a 90. percben Stacho 11-esből beállította a végeredményt. DAC: Šanta–Olejník–Lukovics, Gábriš, Guza–Buka (79. P. Ďurica), Nagy J., Drobný, Sárkány (61. Ščasný)–Kurinčák (86. J. Šercel), Bognár. (ái)

1.FC Košice–Nitra 0:3 (0:0)

Góllövők: Kóňa (53.), Farmadín (84.), Babic (85.). Jv.: Jaška, 300 néző. Az első játékrész egyetlen említésre méltó momentuma Kovan kapufája volt: a nyitrai középpályás a dezorientáltan és kapkodva játszó Petričko eladott labdájára csapott le, és egy igazítás után 25 méterről a felső lécre bombázott. Az 53. percben egy rossz felszabadítás után Kóňa a tizenhatosról kilőtte a bal felsőt, és ezzel el is dőlt a meccs. A kassaiak elöl veszélytelenek voltak, a védelemben pedig hibát hibára halmoztak, s ezt az utolsó percekben még kétszer használták ki a vendégek: Farmadín, majd Babic is létszámfölényes helyzetben volt eredményes. A gólok ellenére valószínűleg az idény legalacsonyabb színvonalú mérkőzését láthatták a nézők. 1. FC: Urda–Petričko, Beňo, Beličák, Gajdoš–Nagy R. (74. Timkovič), Sapara, Valkučák (63. Hoffmann), Toporčák–Zajac (58. Béreš), Zeher. (jgj)

Vranov–Senec 0:1 (0:0)

Góllövő: Iskra (65.). Játékvezető: Samotný, 1130 néző. Sárga lap: Angelovič (Senec). Enyhe mezőnyfölényben játszott a hazai csapat az első félidőben, de nem tudta áttörni a jól megszervezett vendégvédelmet. A technikásabb szenciek gyors ellentámadásokkal kísérleteztek. Iskra jól eltalált lövéssel döntötte el a találkozó sorsát. Utána már egyik csapat sem került gólhelyzetbe.

Humenné–Senica 2:1 (1:1)

Góllövők: Kozár (13., 46.), ill. Masarovič (6.). Játékvezető: Straka, 680 néző. Sárga lap: Kozár, Samo, ill. Hýlek, Cifranič. Nem kezdődött jól a hazaiak számára a találkozó, hiszen egy ellentámadás végén gyors gólt kaptak. Közel negyed óra elteltével azonban sikerült egyenlíteniük. Szünet után a homonnaiak nyomása korán góllá érett.

Ličartovce–Rim. Sobota 0:1 (0:0)

Góllövő: Piszár (54.). Játékvezető: Richtárik, 1100 néző. Sárga lap: Krakovský, ill. Maruniak, Balaško. Érdekes mérkőzésen szórakozhatott a közönség. Mindkét csapat jól futballozott, a licsérdiek mezőny-fölénybe kerültek, de gólt nem tudtak lőni. Ez csak a rimaszombati Piszárnak sikerült. Utána beállt védekezni a vendégcsapat és sikeresen állta a hazai rohamokat.

Podbrezová–Prievidza 2:1 (2:1)

Góllövők: Pelegrin (4.), Lešták (31.), ill. Keller (16). Játékvezető: Kakaščík, 1150 néző. Sárga lap: Pánis, Papaj (privigyeiek). Rengeteg helyzetet dolgozott ki a listavezető, s ebből az első félidőben kettőt értékesített. Szünet után rákapcsolt a Prievidza, de az eredmény már nem módosult.

Kys. Lieskovec–Prešov 1:1 (0:1)

Góllövők: Matúš (90.), ill. Jakubko (34.). Játékvezető: Smolák, 1500 néző. Sárga lap: Trhančík, Matúš, ill. J. Novák, Viazanko. Megilletődötten kezdett az újonc az eperjesiek ellen. Védelmi hiba után egy átíveléssel szereztek vezetést a vendégek. Szünet után igyekeztek a hazaiak, s a záró percben megszületett az egyenlítés.