Szabics-gól Lisztesék ellen

Pozsony. Elvesztette veretlenségét a Chelsea, amely az Arsenaltól kapott ki! Németországban továbbra is veretlen a Stuttgart, Hildebrand kapus 885 perc után kapott ismét gólt. Spanyolországban hazai pályán szenvedett vereséget a Barcelona.
ANGLIA.

ANGLIA. Cudicini kapus óriási hibája miatt elvesztette veretlenségét a Chelsea a Premier League-ben. A hazai csapatban Edu találata a 700. Arsenal-gól volt a Premiership történetében. Egyébként a Chelsea még sohasem győzött az Arsenal otthonában! A Manchester United tíz perccel a befejezés előtt szerzett Keane-fejesgól után szerezte meg a három pontot Leedsben, ahol a hazai közönség az egész meccs alatt „huhogott” Rio Ferdinandra, aki valamikor a Leedsben játszott...

9. forduló: Arsenal–Chelsea 2:1, góllövők: Edu (5.), Henry (75.), illetve Crespo (8.); Fulham–Wol-verhampton 0:0; Leeds–Manches-ter United 0:1, g.: Keane (81.); Manchester City–Bolton 6:2, g.: Wright-Phillips (27., 56.), Distin (48.), Anelka (58., 72.), Reyna (84.), ill. Nolan (25.), Campo (60.); Middlesbrough–Newcastle 0:1, g.: Ameobi (21.), a hazaiaknál Németh Szilárd a 68. percig játszott; Portsmouth–Liverpool 1:0, g.: Berger (4.); Birmingham–Aston Villa 0:0; Leicester–Tottenham 1:2, g.: Dickov (38.), ill. Mabizela (79.), Kanoute (90.); Ever-ton–Southampton 0:0.

CSEHORSZÁG. Újabb győzelmet aratott az éllovas Ostrava. A telt ház (20 000 néző) remekül szórakozott. Ami a néz#ket illeti, negatív rekord született Příbramban, ahol a Blšany fogadta a Jablonecet. Csupán 51 néző volt a stadionban és ünnepelte a Blšany első győzelmét ebben az idényben... Győzelemmel avatta fel új otthonát a Synot Staré Město.

11. forduló: Ostrava–Přibram 3:1, góllövők: Bolf (26.), Pospěch (31.), Lička (71.), illetve Zavadil (37.); Staré Město–Olomouc 3:2, g.: Abrahám (3., 90.), Malár (75.), ill. Vlček (48.), Reiter (64.), Kostka a 74. percig játszott – Reiter 90 percet, Babnič pedig 82 percet töltött a pályán; Blšany–Jablonec 3:1, g.: Devátý (12.), Polodna (37., 60.), ill. Mašek (85.), Lukáč 90 percet – Lovásik 90 percet, Gula pedig 46 percet volt a pályán; Slavia–Opava 4:1, g.: Adauto (13., 28.), Došek (54.), Bejbl (90.), ill. Dort (75.), a hazaiaknál Kozáčik 90 percet játszott; Liberec–České Budějovice 2:1, g.: Koloušek (18.), Kisel (72.), ill. Plocek (48.), Valachovič és Kisel 90 percen át volt a játéktéren, Hološko a 69. percig, Hodúr a 88. perctől játszott – Pončák és Chlebek végig a pályán volt; Plzeň–Zlín 0:0, a hazaiaknál Jež a 59. perctől játszott; Žižkov–Sparta 0:1, g.: Sionko (3.).

NÉMETORSZÁG. ,,Magyar” rangadót rendeztek Brémában. A hazaiaknál jól játszott Lisztes Krisztián, de Szabics Imre elégedetebb lehetett. Gólt rúgott és csapata biztosan szerezte meg a három pontot. A Stuttgart kapusa, Hildebrand ebben a szezonban először kapott gólt, összesen 885 percig maradt a hálója érintetlen. Egyébként a Bremen gólját nem kellett volna megadni, mivel a hazaiak találatát megelőzően a labda már elhagyta a pályát... Valószínű, hogy új edzője lesz Királynak és Dárdainak. A Hertha még ebben az idényben nem győzött és sereghajtó. Igor Demo, a Mönchengladbach szlovák válogatott játékosa hathetes kényszerszünetet követően tért vissza a pályára.

9. forduló: Wolfsburg–Rostock 3:1, góllövők: Klimowicz (31.), Baiano (39., 67.), illetve Rydlewicz (41.), a hazaiaknál Karhan 90 percet játszott; Mönchengladbach–Bayern 0:0, a hazaiknál Demo a 78. percig volt a pályán; Hertha–Leverkusen 1:4, g.: Bobic (47.), ill. Franca (11.), Berbatov (53.), Schneider (72.), Babics (86.), a hazaiaknál Király és Dárdai 90 percen át a pályán volt; Bremen–Stuttgart 1:3, g.: Charisteas (59.), ill. Szabics (31.), Kuranyi (34.), Tiffert (90.), Lisztes 90 percet – Szabics pedig 89 percet töltött a játéktéren; Köln–Freiburg 1:0, g.: Dogan (70.); 1860 München–Frankfurt 1:0, g.: Lauth (90. – 11-esből); Dortmund–Hannover 6:2, g.: Ewerthon (35., 76.), Koller (65., 77.), Ricken (42.), Kehl (56.), ill. Vinicius (58.), Wolf (84.); Kaiserslautern–Hamburg 4:0, g.: Mettomo (38.), Klose (62. 75. – az elsőt 11-esből), Timm (74.); Schalke–Bochum 0:2, g.: Fahren-horst (66.), Diabang (79.)

OLASZORSZÁG. Három perccel a befejezés előtt még vesztésre állt az Internazionale, amely Vieri 11-es góljának köszönheti a pontszerzést. Egyébként az Inter már 4 meccse nem győzött! Ami egy ideje már a levegőben lógott, az vasárnapra ténnyé vált, az Internazionale elnöke megvált Hector Cúper vezetőedzőtől. A kispadra a csapat keddi, moszkvai Bajnokok Ligája-mérkőzésén a menesztett argentin edző eddigi segítője, az ifjúsági együttest vezető Corrado Verdelli ül le. Szerdától pedig Alberto Zaccheroni, az AC Milan és a Lazio korábbi trénere irányítja az együttest. A Juventus csapatából hiányzott Del Piero, valamint Nedvěd is, de a három pont így is Torinóba vándorolt.

6. forduló: Brescia–Internazionale 2:2, góllövők: Baggio (21.), Caracciolo (49.), illetve Cruz (62.), Vieri (87. – 11-esből); Anco-na–Juventus 2:3, g.: Viali (57.), Ganz (90.), ill. Miccoli (29., 49.), Zambrotta (49.); AS Roma–Parma 2:0, g.: Samuel (28.), Cassano (60.); Bologna–Perugia 2:2, g.: Della Bona (72.), Rossini (78.), illetve Rossini (49. – öngól), Bothroyd (69.); Chievo–Samp-doria 1:1, g.: Amuari (24.), ill. Diana (59.); Modena–Lecce 2:0, g.: Vignaroli (63.), Kamara (93.); Reggina–Siena 2:1, g.: Mozart (22.), Seon (93.), ill. Flo (94.); Udinese–Empoli 2:0, g.: Sensini (30.), Iaquinta (34.).

SPANYOLORSZÁG. A brazil játékosoknak köszönheti a három pontot a a Real Madrid. Előbb Ronaldo volt közelről eredményes, majd fordulás után Roberto Carlos lövése talált utat a kapuba.

7. forduló: Celta Vigo–Real Madrid 0:2, góllövők: Ronaldo (24.), Roberto Carlos (65.); Albace-te–San Sebastian 3:1, g.: Delporte (66.), Sanchez (74.), Aranda (78.), ill. Nihat (71.); Barcelona–La Coruna 0:2, g.: Luque (40.), Sergio (69.); Bilbao–Villarreal 2:0, g.: Urzaiz (50.), Etxeberria (85.); Santander–Malaga 4:2, g.: Moran (58.), Benavoun (58.), Jonathan (69.), Bodipo (83.), ill. Salva (19.), Leko (89.); Valencia–Espanyol 4:0, g.: Mista (5., 45.), Baraja (44.), Vicente (79.); Zaragoza–Valla-dolid 1:0, g.: Savio (14.).

AUSZTRIA. Többek között Mátyus János 8. percben fejelt góljának köszönhetően a Herold Admira legyőzte az éllovas Rapidot. A magyar védő végigjátszotta a mérkőzést. A Korsós Györgyöt szintén végig a soraiban tudó Sturm Graz hazai pályán döntetlent ért el a Klausz Lászlót is foglalkoztató Bregenz ellen. A vendégek csatárát a 91. percben lecserélték.

13. forduló: Admira–Rapid 4:2; Sturm–Bregenz 1:1; Salzburg–Pa-sching 0:2; Kärnten–Mattersburg 1:2; Austria–GAK 0:1.

BELGIUM – 9. forduló: Charle-roi–Anderlecht 0:1; Loke-ren–He-usden 3:0; Mouscron–St. Truiden 2:1; FC Bruges–Westerlo 4:0; Beerschot–Beveren 2:1; Mons –Antwerp 1:0; St. Liége–Gent 2:0; Genk–Cr. Bruges 3:1.

FRANCIAORSZÁG – 10. forduló: Strasbourg–Marseille 4:1; Mona-co–Auxerre 1:1; Bastia–Lens 3:1; Bordeaux–Toulouse 1:2; Lille– Ajaccio 0:0; Lyon–Sochaux 1:1; Metz–Nantes 1:3; Montpelli-er–Guingamp 2:0; Paris SG–Le Mans 5:1; Rennes–Nice 0:0.

HOLLANDIA – 8. forduló: Eindho-ven–Heerenveen 2:0; Ajax–Volen-dam 5:1; Roosendaal–Tilburg 0:0; Waalwijk–Arnhem 2:2; Roda Kerk-rade–Feyenoord 1:1; T. Ensche-de–Groningen 5:3; Utrecht– Alkmaar 0:3; Zwolle–Den Haag 1:2; Nijmegen–Breda 0:3.

TÖRÖKORSZÁG – 9. forduló: Rizespor–Galatasaray 0:1; Adana-spor–Konyaspor 1:1; Ankaragü-cü–Elazigspor 1:0; Besiktas–Diyar-bakirspor 1:0; Sebatspor–Genc-lerbirligi 0:3. (at, MTI)

Női játékvezető a cseh élvonalban!

Prága. Dagmar Damková az első női játékvezető, aki feladatot kapott a cseh labdarúgó élvonalban. A 28 éves sípmester a 2:1-es hazai győzelemmel végződött Slovan Liberec–České Budějovice bajnokin mutatkozott be. „Ő volt az első női bíró, de biztos vagyok abban, hogy nem az utolsó a cseh első osztályban – mondta Libor Kleibl, a Liberec klubigazgatója. – Szerintem ez nemsokára mindennapos lesz.” „Az eddigi pályafutásom csúcsát jelentette ez a meccs!” – nyilatkozott a játékvezető, aki májusban asszisztensként már debütált a legmagasabb osztályban, szintén elsőként a „gyengébb nem” képviselői közül. Damková kisasszony, aki civilben angolt tanít, a másodosztályban korábban nyolc mérkőzésen bíráskodott. (MTI)